ZAFER VİNÇ KONYA
BİOTEM SİGORTA
KÖSEOĞLU MOBİLYA
NEŞE TEKNİK MÜHENDİSLİK
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Badmintonun ikizleri Avrupa'da raket sallayacak

Melahat Ünügür Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi ikizler, badmintoncu olan ablaları Ayşegül Yemişen ile antrenmanlara gitmeye başladı.

Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görevli Türkiye Badminton Milli Takımı Antrenörü Nihat Horasan tarafından yetenekleri keşfedilen ikizler de antrenmanlara katıldı. 7 yaşlarına geldiklerinde şampiyonalara hazırlanan Yağmur Tuana ve Irmak Rana Yemişen, 9, 11 ve 13 yaş kategorilerinde katıldıkları müsabakalarından madalyalarla döndü.

Elde ettikleri başarıların ardından Türkiye 15 Yaş Altı Badminton Milli Takımı'na seçilen ikizler, 24-26 Eylül'de Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'te düzenlenecek Gençler Açık Turnuvası'na milli formayla mücadele edecek olmanın heyecanını yaşıyor. 

"Hem ferdi hem de takım olarak Türkiye derecelerimiz var." diyen Yağmur Tuana, "Milli sporcu olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu spora başlamamızda önayak olan ablam Ayşegül Yemişen, uluslararası başarılar elde etti. İkizimle onun arkasından ilerliyoruz. Anne ve babam, bizim milli takıma seçilmemizden dolayı çok mutlu. Sınıf arkadaşlarımız da milli takıma seçilip, yurt dışında Türkiye'yi temsil edecek olmamız nedeniyle bizden daha heyecanlılar. Bu sporda daha iyi olmak için bize verilecek desteğe ihtiyacımız var." diye konuştu.
Irmak Rana Yemişen ise ikiziyle badmintonun çiftler kategorisinde mücadele etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Maç içinde bazen birbirleriyle tartıştıklarını anlatan Yemişen, şöyle devam etti:

"Evde, okulda ve antrenmanda aramız iyi. Evde sadece badminton ve dersler hakkındakonuşuyoruz. Şimdi, ay yıldızlı formayla Avrupa'ya gideceğimiz için heyecanlıyız. Nereye gideceğiz, nasıl olacak, hedefimiz ne olacak gibi şeyler konuşuyoruz. Ablamız bize çok fazla destek oluyor. İkizimle olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil etmeyi istiyorum. Olimpiyatta madalya kazanmayı hedefliyoruz. Milli formayı giymek için elimden geldiğince çalıştım."

  
7 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın