İNCİ STEAK
ZAFER VİNÇ KONYA
PİMSUN
KÖSEOĞLU MOBİLYA

 
Anket
Sizce TOKYO Olimpiyat Oyunları Düzenlenebilecek mi?
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
"Olimpiyatlara en büyük aday olarak gideceğiz"

Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda paralel barda altın madalyaya uzanarak Avrupa Şampiyonu olan milli cimnastikçi Ferhat Arıcan, kulplu beygirde de üçüncü olarak bronz madalya kazanmıştı. Geçtiğimiz sene Almanya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda girdiği dereceyle 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazanan Ferhat Arıcan, Avrupa Şampiyonası’nın ardından açıklamalarda bulundu. Şampiyon cimnastikçi, Türkiye’ye bu başarıyı kazandırdığı için çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Çok büyük emekler vererek madalyaları kazandıklarını belirten Ferhat Arıcan, pandemi döneminde çok ağır antrenmanlar yapamadık ama mental olarak hazırlanmaya çalıştık. Çok zor süreçlerden geçtik. Bu zor süreçleri iyi değerlendirip, hem mental hem fiziksel olarak hazırlanarak bu şampiyonluğu elde ettik. İlk kez Avrupa şampiyonluğuna ulaştım. Tarihimizde ilk kez hem Avrupa şampiyonluğu hem de kulplu beygirde Avrupa üçüncülüğü kazandım, o da çok önemli bir madalya. Tarihte kulplu beygirde finale kalamazken şimdi Avrupa üçüncülüğü geldi" şeklinde konuştu.

"Olimpiyatlara madalyanın en büyük adayı olarak gideceğiz"


Bundan sonraki hedefinin olimpiyatlar olduğunu söyleyen Arıcan, "Avrupa şampiyonu olarak olimpiyatlara gidiyor olmaktan gerçekten çok mutluyum. Hedeflerimden bir tanesi de buydu. Bunu başardığım için çok mutluyum. Fakat Avrupa şampiyonu olduktan sonra sorumluluğum daha da çok arttı. Olimpiyatlar için daha çok çalışmam gerekiyor. Bu yüzden durmak yok, antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Şampiyonluğun hemen ardından çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizim için cimnastik sporu temel bir spor. 1 hafta antrenmansız kaldığımızda bizi çok geriye atabiliyor. 7-8 ay çok uzun bir süre gibi gözükse de aslında cimnastik için çok kısa bir süre. Biz performansımızı koruyarak olimpiyat oyunlarına madalyanın en büyük adayı olarak gideceğiz" ifadelerini kullandı.

Olimpiyatların ertelenmesini avantaja çevirdi


Ferhat Arıcan, olimpiyatların pandemi sebebiyle ertelenmesinin kendisi adına iyi olduğunu söyleyerek, "1 yıl daha kendimi geliştirme ve eksik olan yanlarımı kapatma şansım oldu. Bu anlamda her motivasyon kaybından bir ders çıkarmamız gerekiyor. Ben bu dersi çok iyi bir şekilde çıkardığımı düşünüyorum. Pandemi döneminde çok daha fazla çalıştım ve Avrupa şampiyonluğuna ulaştım. Olimpiyat oyunları için daha çok çalışmam gerektiğini anladım. Olimpiyatlarda mükemmeliyet önemli. Bunu yakalayabilmek için 6-7 ayımız daha var. Pandemi süreci beni çok olumlu etkiledi, olimpiyat oyunlarına daha da çok hazır olacağım" diye konuştu.

  
49 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın