İNCİ STEAK
ZAFER VİNÇ KONYA
PİMSUN
KÖSEOĞLU MOBİLYA

 
Anket
Sizce TOKYO Olimpiyat Oyunları Düzenlenebilecek mi?
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
‘’TOKYO 2020’den Umudumuz Büyük’’

Gençlik Ve Spor Bakanı Mahmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara'da düzenlenen Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonası'nın açılış törenine katıldı. Bakan Kasapoğlu, Taha Akgül Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonanın açılış seremonisinde yaptığı konuşmada, gençlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Gençlerle her zaman gurur duyduklarını belirten Bakan Kasapoğlu, "Bugün burada geleceğin yıldızları, şampiyonları, bu ülkenin şanlı bayrağını her daim göklerde dalgalandıran, dalgalandıracak olan gençlerimiz var." dedi. Antalya'da pazar günü halter, satranç ve atletizm branşındaki sporcularla bir araya geldiğini aktaran Bakan Kasapoğlu, "Bugün de tekvandoya gönül vermiş sporcularımızla beraberiz. Tokyo 2020'de sizlerden ümidimiz, umudumuz çok büyük. İnanıyoruz ki bizi yine mahçup etmeyeceksiniz." diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın spora verdiği öneme işaret ederek, şunları dile getirdi: "2019 yılında pek çok başarıyı hep birlikte yaşadık. Hep birlikte gururlandık, sevindik. İnşallah, bu başarıları Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda yine pek çok branşımızda zirveye taşıyacağız ve taçlandıracağız. Ümidimiz, Tokyo 2020 ve sonrasında her branşımızdan sporcularla yarınların güçlü Türkiye'sine, her alanda zirveye oynayan Türkiye'ye katkı sağlamak, bu şanlı milleti her daim mutlu kılmak."

Ankara'da geçen hafta Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı düzenlediklerine değinen Bakan Kasapoğlu, "Kulüplerimizin, federasyonlarımızın meselelerini masaya yatırdık. Elbette sıkıntılar, sorunlar var ama bunları aşmak, bunlara çözüm yollarını birlikte üretmek hepimizin görevi, misyonu. Bu manada yarınlarımız adına emek veren, dertlenen herkese müteşekkirim. Bugün burada camia olarak bir aradayız. Bu birlik ve beraberlik tablosu çok önemli" ifadelerini kullandı.

Sporu tabana yayma gayretindeyiz

Bakan Kasapoğlu, "Yerel yönetimler bizim en önemli iş ortaklarımız. Onlarla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de bu başarıları taçlandırma adına her türlü imkanı seferber edeceğiz. Sadece tesis değil, insan odaklı spor politikamızla, yerel yönetim odaklı stratejilerimizle, sporu herkes için erişilir kılma adına çalışacağız. Siz değerli sporcularımızın toplumumuz açısında önemli birer rol model olduğunuza inanıyorum. Elbette spordaki başarılarınız önemli ama bunun yanında sizlerin ortaya koyacağı erdem, rekabetteki ahlaki anlayışınız, rakibinize olan nezaketiniz çok önemli. Bizler medeniyet olarak her yönüyle güçlü olan ahlakı, erdemi, çalışkanlığı, adalet anlayışı ve cesaretiyle öncü olan bir milletin torunlarıyız. Bizlere bu vasıfları taşıyan gençlik gerekiyor. O gençliği hamdolsun her daim görmek, o gençlerle geleceğe yürümek bizler için her zaman mutluluk, ayrıcalık "dedi.

 

  
115 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın