2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Sultanlardan 2 Günde 2 Yenilgi

NURGÜL ÇETAK-ANKARA

A milli kadın voleybol takımımız VNL 5. Haftası ikinci maçında İtalya’ya 3-2 mağlup oldu. Milliler ilk defa iki gün üst üste mağlup oldu.

Maça dengeli başlayan milliler, oyunun ilerleyen bölümlerinde İtalya’nın yüksek bloklarına takılmaya başladı ve rakibe mini bir seri verdi. Son bölümlerde servis atmada sıkıntı yaşayan sultanlar top öldürmekte de zorlanınca oyundan düştü ve ilk seti 25-19 kaybetti.

Karşılıklı servis hatalarıyla başlayan ikinci sette Aslı Kalaç’ın servis serisinde oyunu domine eden Milliler ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. İkinci teknik molaya kadar olan kısımda hücumda hata yapmayan sultanlar savunmada da kusursuza yakın bir performans sergiledi ve ikinci teknik molaya da üstünlükle girdi. İtalyan ekibi top öldürmekte zorlanırken Milliler bu bölümü iyi değerlendirdi ve İtalya’yı oyundan düşürmeyi başardı. Seti 25-17 kazanan milliler setlerde durumu 1-1’e getirdi.

3. sete iyi başlayamayan milli takım setin hemen başında 5-2 geriye düştü. Beklenen reaksiyonu gösteremeyen sultanlar teknik molaya 8-3 geride girdi. Oyundan düşen millileri Ebrar’ın blok sayısı kendine getirdi. Taraftarın da maçın içine girmesi ile skoru Ebrar’ın smaç sayısında 10-10’da eşitledi. Sorokaite’nin servis turunda yakalanan 4-0lık seriye, Zehra ile cevap veren sultanlar surumu 14-14te bir kez daha eşitledi. Oyunun bundan sonra ki bölümünde bloklara takılan İtalyanlar hücumda top öldüremeyince üst üste hatalar yaptı. Hataya yer vermeyen milliler seti 25-23 kazandı ve setlerde durumu 2-1’e getirdi

Karşılıklı sayılarla başlayan dördüncü sette ilk teknik molaya İtalyanlar önde gitti. Servis noktasında yine Sorokaite vardı İtalyan smaçör kullandığı iyi servislerle maçı kendi lehlerine çevirmesini bildi. Servis karşılamada zorlanan sultanlar hücum da top öldüremeyince geriye düştü. Guidetti bu bölümde pasör değişikliğine gitti ve Cansuyu oyuna aldı. Ebrar’ı da kenara alan İtalyan çalıştırıcı Meryem’i oyuna sürdü. Bu değişikliklerde krizden çıkmaya yetmedi. Sette varlık gösteremeyen milli takım seti 25-15 kaybetti ve setlerde durum 2-2’ye geldi.

Tie-break setine iyi başlayan sultanlar Ebrar’ın etkili oyunu ile 7-3 öne geçse de İtalya’nın geri dönüşüne engel olamadı ve skor 9-9’da eşitlendi. Savunmada top çıkarmakta zorlanan milliler bu bölümde 2 sayı geriye düştü. Taraftarın ayağa kalkması ve desteği ile 14-13’te maç sayısı şansı bulmasına rağmen sultanlar bu fırsatı değerlendiremedi. İtalyanlar ise yakaladığı maç sayısı fırsatını geri tepmedi ve seti 16-14 maçı da 3-2 kazandı.

TÜRKİYE-İTALYA: 2-3

SALON: Ankara TVF Başkent Voleybol

HAKEMLER: Mario Bernaola Sanchez, Vlastimil Kovar

İTALYA: Danesi, Sorokaite, Fatime, Chirichella, Molinov, Bosetti Lucia,Pietrini, Fahr, Nicoletti, Parrocchiale, Orro, Bosetti, de Gennaro (L), (Alberti)

TÜRKİYE: Yasemin, Ezgi, Meliha, Zehra, Gözde, Ebrar, Cansu, Fatma, Şeyma, Buse, Aslı, Şeyma, Aylin(L)

SETLER: 25-19, 17-25, 23-25, 25-15, 16-15

SÜRE: 2 saat 9 dakika (25, 25, 34, 25, 18) - ANKARA

Millilerimizde Ebrar 22 sayı iler takımımızın en skorer oyuncusu olurken ona Gözde 19, Meliha 17 sayı ile eşlik etti.

  
329 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın