İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Sultanlar İlk yenilgisini aldı

A Milli Voleybol takımımız Milletler liginin ikinci haftasında, evinde Japonya’ya 3-0 mağlup oldu ve Milletler liginde ilk yenilgisini aldı. Oynanan diğer maçta ise Almanya Rus temsilcine set vermeden 3-0 kazandı.

Milletler ligi ikinci haftasına Ankara Başkent voleybol salonu ev sahipliği yaptı. Oynanan Türkiye-Japonya maçına ise ilgi düşüktü. İlk hafta Belgrad şehrinde oynanan 3 karşılaşmayı da kazanan Milliler, lige namağlup devam etmeyi sürdürmek isterken Japonya engeline takıldı. Japonya Türkiye’yi set vermeden yendi. Türkiye bu sonuçla ilk defa set alamadan bir maçı kaybetmiş oldu.

Maça iyi başlayan milli takım, Meliha’nın servis turunda teknik molaya 8-1 önde gitti. Şaşkınlığı üstünden atmaya çalışan Japonya savunmayı güçlendirdi. İkinci teknik molaya daha derli toplu bir takım görüntüsü ile girdi. İlk teknik molada ki şaşkınlık hali bu sefer milli takıma geçti. Top öldürmekte zorlanan milli takım Japonya savunmasını geçemedi ve skor 22-22 de eşitlendi. Bundan sonra ki bölümde hata yapmayan Japonya seti 25-23 kazandı ve setlerde durumu 1-0’a getirdi.

İkinci sete iyi başlayan Japonya savunmanın yanına, smaçörlerini de devreye sokunca ilk teknik molaya 4-8 önde gitti. İtalyan koç oynanan kötü oyunun faturasını Cansu’ya kesti ve pasör değişikliğine gitti. Toparlanan milliler top öldürmeye başlayınca skoru 13-13 te eşitledi. Milliler art arda yaptığı hatalarla ikinci teknik molaya 16-13 geride girdi. Servis karşılamada ve atmada sorun yaşayan Milliler top öldürmekte de zorlanınca ikinci seti de 22-25 kaybetti. Sultanlar bu sette 10 hata ile oynadı.

Üçüncü sete de iyi başlayan Japonya orta hücumcularından bulduğu organize sayılarla ilk teknik molaya 7-4 önde girdi. Kusursuza yakın bir performans sergileyen Japonlar bu sette sadece iki hata yaptı. Milliler ise maçtan erken koptu smaçörler top öldüremeyince savunma direnci de düşen Milliler bu sette varlık gösteremedi. Seti 25-14 maçı da 3-0 kaybetti.

TÜRKİYE-JAPONYA: 0-3

SALON: TVF Başkent

HAKEMLER: Simone Santi (İtalya), Dobromir Dobrev (Bulgaristan)

TÜRKİYE: Cansu, Meliha, Zehra, Ebrar, Hande, Kübra, Simge (L) (Şeyma, Ezgi, Meryem, Yasemin, Fatma)

JAPONYA: Sato, Kurogo, Iwasaka, Shinnabe, Ishii, Okumura, Kobata (L) (Miyashita)

SETLER: 23-25, 22-25, 14-25

SÜRE: 1 saat 22 dakika (28′, 29′, 25′)

Milliler ikinci maçta 17.30’da Almaya ile karşılaşacak.

  
95 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın