İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
DERSTE KEŞFEDİLDİ...

Merkez Akdeniz ilçesindeki Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesinde eğitim öğretim gören Gülhan Toklucu, beden eğitimi derslerindeki performansıyla dikkati çekince, öğretmeni tarafından 2016 yılında okulun bocce takımına alındı.

Bir süre okul takımında kendisini geliştiren Gülhan, Türkiye genelindeki çeşitli ulusal ve bölgesel organizasyonlara da katılarak tecrübe kazandı.

Organizasyonlardaki başarıyla öne çıkıp, milli takıma seçilme başarısını gösteren genç sporcu, 1-2 Aralık tarihlerinde İtalya'nın Campobasso kentinde yapılan Uluslararası Bocce (Raffa) Turnuvası'nda Türkiye'yi temsil eden 4 sporcu arasında yer aldı.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından, 14-16 Aralık tarihlerinde Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası'na katılan Gülhan Toklucu, genç kızlar kategorisinde birinci oldu.

Hedef büyüten Gülhan, 2019 yılında yapılacak organizasyonlardan iyi puanlar elde ederek önce Dünya Şampiyonası'na katılmayı, ardından burada altın madalyaya uzanmayı hedefliyor.

"Hedefim dünya şampiyonluğu" 

Gülhan Toklucu öğretmenin yönlendirmesiyle bocceye başladığını anlattı.

Okul takımına seçilmesinin hayatının dönüm noktası olduğunu aktaran Gülhan, "Okul takımına seçilmem benim için büyük bir şanstı. Çok fazla sporcu vardı ama ben çalışmalarımın karşılığını almıştım. Daha sonra birçok maça çıkıp, tecrübe kazandım. Benimle beraber oynayanlar, milli sporculardı ve ben onların arasından bu takıma girmiştim. Takım olarak gittiğimiz organizasyonların ardından milli takıma seçildim." diye konuştu.

  
104 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın