İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
SAVAŞTAN KAÇTILAR ŞAMPİYONLUK İSTİYORLAR

Yaklaşık 5 yıl önce yaşadıkları Hama kentinden savaş nedeniyle kaçmak zorunda kalan Zekeriya Nebhan ile çocukları Tasnim, Betül, Nahide ve Mustafa, sığındıkları Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Türk vatandaşlığına alındı.

Suriye'de futbol antrenörü olan baba Nebhan, kendi ülkesinde masa tenisi milli sporcusu olan büyük kızı Tasnim'in, yarım kalan hayallerini devam ettirmek için Türkiye'de sığındıkları çadır kent yönetiminden yardım istedi. 

Bunun üzerine Türk Kızılayı ile kamp idaresinden Ercüment Ülkümen'in desteğiyle oyun masası ve raket imkanına kavuşan baba Nebhan, kızına antrenörlük yapıp diğer çocuklarını da bu spora teşvik etti.

Evlatlarına hem babalık hem de antrenörlük yaparak azmi ve başarısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dikkatini çeken Nebhan, Erdoğan'dan gelen tebrik telefonunda "Türk vatandaşı olmak ve evlatlarıyla Türk sporuna hizmet etmek" istediklerini iletti.

Bu talebi karşılanarak Türk vatandaşı olan Zekeriya Nebhan, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde masa tenisi antrenörü oldu, kızlarından Nahide küçükler, oğlu Mustafa da minikler milli takımında milli forma giymeyi başardı. 

Büyük kızı Tasnim'i gençlerde, diğer engelli kızı Betül'ü de işitme engelliler milli takımı seçmelerine hazırlayan baba Nebhan, evlerindeki onlarca kupa, yüzlerce madalyayla ülkelerinde ellerinden alınan hayallerini Türkiye'de gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor.

Zekeriya Nebhan: Başarıyı Sayın Erdoğan'a hediye etmek istiyoruz

Baba Zekeriya Nebhan, masa tenisinin kendileri için aile sporu olduğunu ve bu sporla ilgili kendi ülkelerinde sağlanmayan imkanların Türkiye'de kendilerine sunulduğunu anlattı.

Nebhan, Türkiye'de kendisine ve çocuklarına çok güzel kapılar açıldığını ve bunun gururunu yaşadıklarını belirtti.

"Biz Türkiye adına milli takımda oynuyoruz, Türkiye'nin ismi için oynuyoruz. Türkiye'ye geldiğimde hedefim önce Türk vatandaş olmaktı bunu sağladık. Şimdi ki hedefimiz ise dünya şampiyonluğu. Orada başarılar sağlayarak bu başarıyı Sayın Erdoğan'a hediye etmek istiyoruz. O bize çok misafirperver davrandı, bizleri kabul etti, verdiği imkanların karşılığında başarılı olmak boynumuzun borcu."

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
50 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın