İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Milli curlingciler Avrupa'daki başarılarının gururunu yaşıyor
Türkiye'de 7 yıl önce kurulup kısa sürede adını dünyada ve Avrupa'da duyurmayı başaran Curling Kadın Milli Takımı, Estonya'daki Avrupa Curling Şampiyonası B Klasmanı mücadelesinde üçüncü olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Ay-yıldızlı bayrağı uluslararası müsabakalarda 2011 yılından beri temsil eden milli takım sporcuları, curlingde Türkiye'nin daha iyi seviyeye gelmesi için saatlerce buz üzerinde çalışıyor.

Kurulduğu günden bu yana her sezon farklı başarılara imza atan sporcular, son olarak Estonya'nın başkenti Tallinn'de 16-24 Kasım tarihlerinde Avrupa Curling Şampiyonası B Klasmanı'nda mücadele etti.
Ev sahibi Estonya'ya yarı final maçında yenilen milliler, daha sonra Litvanya'yı mağlup edip 10 ülkenin yer aldığı B Klasmanı'nda 3. olarak bronz madalya kazandı.

Curling Kadın Milli Takımı Antrenörü Sadık Topaloğlu, şampiyonaya katılmak ve madalya kazanmak için 25 günlük kamp dönemi geçirdiklerini söyledi.

Topaloğlu, şampiyonaya madalya kazanmak için gittiklerini belirterek, "Bizim tek amacımız dünyada ve Avrupa'da ismimizi daha fazla duyurmak. Estonya'ya da madalya için gittik ve 10 ülke arasında grupları 2. olarak tamamladık. Yarı finalde Estonya'ya yenildik ama Litvanya ile yaptığımız 3'üncülük maçında 6-5 galip gelip müsabakayı 3. olarak tamamladık. Daha iyisi de olabilirdi çünkü amacımız birinci olmaktı." diye konuştu.

"Rakip ülke takımları Türkiye'den çekiniyor"

Topaloğlu, birçok ülkenin Türkiye'den çekindiğini ifade etti.

"Bizimle oynayan ülkeler Türkiye'den çekiniyor. Çünkü curling branşında biz de varız, diyebiliyoruz. Önceden curling ve Türkiye denildiğinde kimse bu kadar önemsemiyordu ama şimdi Türkler maça geldiği zaman rakip ülkeler de maçlara daha derli toplu geliyor. Curling branşında diğer ülkelere nazaran çok yeniyiz. Genellikle Avrupa'da bu spor 25-30 senedir yapılıyor ama bizim sporcularımız 6-7 senedir oynuyor."

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
78 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın