İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
RIZA KAYAALP’İ HAKEMLER YENDİ

Dünya güreş şampiyonasında heyecan tüm hızıyla sürerken daha önce Buse Tosun’a ve Emrah Kuş’a yapılan büyük haksızlıklara bir yenisi Rıza Kayaalp’in maçında eklendi.

Buse Tosunun mücadelesinin son 10 saniyesine 6-6’lık eşitlikle girilmiş. Hakemler Buse’nin aldığı puanları önce vermiş sonra iptal ederek büyük bir saklandala imza atmıştı. Dün Emrah Kuş’un final mücadelesinde ise Macarlar kendi sporcularının kazanması için oyun devam ederken skorbordu yaklaşık 30 saniye bilinçli olarak durdurdular. Süre durmuş haldeyken Macara puan verdiler ve adeta altın madalyamız elimizden alındı. Bugünde bir başka skandal Rıza Kayaalp’in maçında yaşandı. Rıza’nın kaybetmesi için elinden gelen herşeyi yapan hakemler, hayali bir puan ile rakibi öne geçirdiler, buda yetmezmiş gibi güreşçimiz rakibi dışarı çıkartmak puan almak üzereylen minder hakemi maçı hiçbirşey olmadığı halde durdurup atağımızı puanımızı hatta madalyamızı gasp ediyor.

Güreş minderlerinde belkide hiç yaşanmamış olaylar yaşandı. Güreş federasyonu başkanı Musa Aydın bu olaylar karşısında adeta çılgına dönerken uzun süre UWW yetkilileri ile kararı tartıştı. Musa Aydın “ Buse, Emrah şimdide Rıza. Macaristan’da tam bir hakem skandalı yaşanıyor. Madalyalarımız resmen gasp ediliyor. Yazıklar olsun” dedi. Aydın, aynı olayın tekrarlanmaması için UWW yetkilileri ile sürekli olarak konuştuğunu,onlarında kendisinden özür dilediğini belirterek “Bizler gerekli girişimlerde bulunduk. Buse ve Emrah’a haksızlık yapan hakemler gerekli cezaları aldı. Rıza’ya da haksızlık yapıldığının farkındalar. Bu kararları verenlerin sonuna kadar takipçisi olacağım. Rıza’nın maçını yöneten hakemlerede ceza verilecek. Biz burada hiçbir sporcumuzun haksızlığa uğramasına asla izin veremeyiz. İnşallah bir daha bu tip olaylar yaşanmaz.” dedi.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
53 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın