İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Türk cimnastiğinin 5 yılda kabuk değiştirdiğini belirterek, "Peş peşe hedefler geliyor. Cimnastik tarihinde ilk defa bir Avrupa Şampiyonası'nda finale kalıyoruz. İki gün çok iyi yarıştık. Hedefimiz final yapmaktı, 3-4 finalimiz oldu." diye konuştu.

Şampiyonada gümüş madalya kazanan İbrahim Çolak'ın performansına değinen Çelen, "İbrahim 4-5 yaşından beri bu sporu yapıyor. Şu an 23 yaşında, kaç yıl geçti aradan. Bu birden olmuyor. 5 yıldır İbrahim madalyayı hak ediyordu. İsim olmak önemli. İbrahim Çolak, söke söke madalyayı aldı." ifadelerini kullandı.

Önlerinde şimdi Katar'da yapılacak Dünya Şampiyonası olduğunu hatırlatan Çelen, "Avrupalılar artık Türkiye'yi de hesaba katmak zorundalar. Dünya Şampiyonası'nda hedef ilk 16'ya girmekti. Avrupa'da kazandığımız başarının ardından bu hedefi ilk 12'ye çektik." değerlendirmesinde bulundu.

"Çok mutluyum, bunu tarif edemem"

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda Türkiye adına ilk gümüş madalyayı alan İbrahim Çolak ise şunları söyledi:

"Çok mutluyum, bunu tarif edemem. İnsanın yaşaması gereken bir olay. Hem bireysel hem de takım olarak dereceler elde ettik. Hedeflerimizi başardık. Fazla madalya hedefimiz vardı, talihsizlikler oldu. Şimdiki hedefim Dünya Şampiyonası olacak. Katar'da yapılacak. Olimpiyatlar için seçme olacak."

  
61 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın