SALTUR


Saltur Turizm  Tur,Otel,Bilet,Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


https://www.saltur.com.tr/iletisim
Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası · 1099. İnternette Güvenli Alışveriş Saltur.com.tr sitemiz COMODO 
Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° -1°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
KOÇFEST ADANA'DA BAŞLADI

Üniversite gençlerine yönelik olarak spor, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren etkinliğin finalleri Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu'nda 101 üniversiteden katılan sporcuların Adana Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde kortej yürüyüşüyle start aldı.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, organizasyonun kentte düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Koç Fest kapsamında 9 gün boyunca futboldan, masa tenisine hentboldan yüzmeye kadar çok sayıda branşta 5 bine yakın sporcunun kentte ağırlanacağını ifade eden Demirtaş, "Genç nüfusa sahip bir ülkeyiz. Dünya nüfusunun giderek yaşlandığı bir dönemde, nüfusunun yaklaşık 20 milyonu okul çağında yani 18 yaş altında bulunan bir ülke olarak bu gücü en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. En büyük gücümüz gençlerimizdir. Sizleri çağımızın gerektiği bilgi ve teknolojiyle donatırken, sanatsal, sportif, kültürel faaliyetleri icra edeceğiniz ortamları oluşturmak, sizi fiziksel ve ruhsal anlamda geleceğin dünyasına en iyi şekilde hazırlamak bizlerin görevidir." diye konuştu.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Kemal Tamer de üniversitelerle ilgili bütün alanlarda sportif etkinliklerin düzenlendiğini ve birçok faaliyetlerini de Koç Grubu'nun sponsorluğunda gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tamer, 16. Koç Spor Fest Üniversite Spor Oyunları'nın, Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılında, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nde gerçekleştirileceğini kaydetti.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar da üniversite gençliğini spor, müzik, eğlence ve rekabetle buluşturma amacıyla organize edilen Türkiye'nin en büyük gençlik ve spor festivaline ikinci kez ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından seyircilerin de katılımıyla ışıklı dans gösterisi yapıldı.

15. Koç Spor Fest Üniversite Oyunları'nın finallerinin Çukurova Üniversitesi'nde 13 Mayıs tarihe kadar 10 branşta 5 bin sporcunun katılımıyla yapılacağı bildirildi.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
90 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın