RÖPORTAJ


"ŞAMPİYONLAR LİGİ AYARINDA BİR TAKIMIZ"
Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 29° 14°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
DÜNYA PLAJ GÜREŞİ DALYAN'DA YAPILACAK

    Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası 13-15 Ekim tarihlerinde Muğla'nın Ortaca ilçesi Dalyan mahallesindeki, caratte-careattalarıyla ünlü İztuzu Plajında yapılacak. Türkiye'de gerçekleşecek organizasyona 350 civarında güreşçi katılacak. Şampiyonada final karşılaşmalarının Ortaca Yağlı Güreşleri ile aynı gün ve yerde yapılacak. Böylece  geleneksel yağlı güreşlerinin de tanıtımına katıkı sağlanacak. 

  Güreşler 13 Ekim Cuma günü sabah 09:00'da start alacak. İlk günkü maçların ardından Cumartesi ve Pazar günleri final müsabakaları yapılacak. 

        Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Dünya Plaj Şampiyonasının  yörenin ve ülkenin tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını belirtti.  Aydın  Dünyanın pek çok ülkesinden insanlar gelip buraları görecekler. Türkiye'de, özellikle bu bölgede hiçbir sorun yaşanmadığına tanık olacaklar. Tarihi ve doğal güzellikleriyle doyumsuz bir şampiyona yaşayacaklar. Ayrıca  ülkemizin güvenirliliğini göstermek açısından çok güzel bir organizasyon olacak" dedi. Aydın Türkiye olarak hem güzel bir ev sahipliği yapacağız hem de iyi dereceler alacağız şeklinde konuştu. 

    Ülkemizde düzenlenecek olan  Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası, geçen yıl 250 sporcunun katılımı ile Hırvatistan'da düzenlendi. Serbest güreşe çok benzeyen plaj güreşi 1 raunt üzerinden yapılıyor. 3 dakika süren güreşte ilk 3 puanı alan sporcu müsabakayı kazanıyor. Kumsalda olmasından dolayı güreş sırasında son derece renkli görüntüler ortaya çıkıyor.  

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
156 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın