RÖPORTAJ


"ŞAMPİYONLAR LİGİ AYARINDA BİR TAKIMIZ"
Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
23° 28° 15°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
JUDOCULAR POLONYA'DA

Judocularımız Polonya’ya gitti

Polonya’nın başkenti Varşova’da 20 – 23 Nisan tarihlerinde yapılacak Avrupa Judo Şampiyonası’na katılacak erkek ve kadın Milli takımlarımız Antalya’dan hava yoluyla (saat 16:30’da Varşova’da olacak) bu ülkeye gitti.

Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, yoğun geçen bir hazırlık ve müsabakaların ardından ciddi bir sınav olan Avrupa Şampiyonası’nda ses getirecek dereceler elde etmek istediklerini, milli takımlarımızın da bu doğrultuda çalıştıklarını söyledi. Huysuz, Polonya’da beklenen başarılı sonuçlarla döneceklerini de sözlerine ekledi. 

Erkek Milli Takım antrenörü Irakli Uznadze, Antalya Grand Prix müsabakalarında millilerden olumlu yönde ışık gördüklerini ve bunu Polonya’da madalyalara dönüştürmeye gayret göstereceklerini  ifade etti. Kadınlar Milli Takım antrenörü Muzaffer Uluçam, kısa dönem içinde Avrupa Şampiyonası ve İslam Dayanışma Oyunlarında mücadele edeceklerine dikkat çekerek, “Polonya’daki Avrupa Şampiyonası, ilk hedefimiz. Buradan alacağımız başarılı sonuçlar, Olimpiyat Oyunları hazırlıkları için de bize yol gösterecektir” dedi. 

Erkeklerde 9, kadınlarda 6 sporcu ile tatamide madalya mücadelesi verecek Milli takımımızda yer alam isimler şöyle:

Erkek: 60 kg: Bekir Özlü, Ahmet Şahin Kaba, 66 kg: Sinan Sandal, 73 kg: Hasan Vanlıoğlu, Murat Bektaş, 81 kg: İlker Güldüren, 90 kg: Batuhan Efemgil, +100 kg: Feyyaz Yazıcı, Semih Adıyaman.

Kadınlar: 48 kg: Gülkader Şentürk, 52 kg: İrem Korkmaz, 57 kg: Nazlıcan Özerler, 63 kg: Büşra Katipoğlu, 70 kg: Şükran Bakacak, +78 kg: Kayra Sayit.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      176 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın