RÖPORTAJ


"ŞAMPİYONLAR LİGİ AYARINDA BİR TAKIMIZ"
Anket
2017 YILININ EN BAŞARILI FEDERASYONU HANGİSİDİR?
Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 22° 10°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Nezir Önal

Nezir Önal
nezir.onal@gmail.com
JUDO'NUN AYAK SESLERİ...
15/08/2017

 

 

Bu branşın içinden gelmiş, minderin tozunu yutmuş, antrenörlük, yöneticilik velhasıl her kademesinden geçmiş bir başkan olan Sezer Huysuz, koltuğa oturur oturmaz öncelikle Judo’nun envanterini çıkarttı.

Hedef olarak, 2020 Tokyo ve 2024 Olimpiyat Oyunlarını seçti… Hatta 2024 temel hedef olarak alındı. Böyle bakarsanız günlük başarılara alışmış bir toplum olarak bize çok da çekici gelen bir durum değil. Ama aslında olması gereken de bu. Böyle hedefler konulmazsa bir – iki küçük başarıyla yetinir, günü kurtarırsınız.  Ne acıdır ki toplumun sizden de beklentisi bu…

Peki, Sezer Huysuz niye zoru seçti, hatta başkanlığını bile (2.dönem) için tehlikeye attı.

O çok iyi biliyor ki kalıcı başarı elde edilmesi için radikal değişim şart… Geleceğe güvenle bakabilmek için önce temeli sağlam oturtmak gerekir… Judo’nun, altyapı sorunu olmayan ender branşlardan biri olması biraz şanstır.  Elinden böyle bağlam bir öğe var, bir de TOHM var… Geriye ne kalıyor. Bunların entegre edilmesi… Teşhis konuldu, sıra geldi bunun tedavisine… Samsun TOHM ile Ümit Milli takımının entegrasyonu çözüm için çok iyi bir reçete. Cesur bir kararla bu uygulama başlatıldı… Sezer Huysuz döneminin başladığı daha doğrusu Uluslararası platformda organizasyonların başladığı Mart ayından bu yana Ümit Millilerimiz, Temmuz’daki Avrupa Şampiyonası (Litvanya) ve Ağustos ayındaki Dünya Şampiyonası (Şili) gibi çok ciddi turnuvalarında bulunduğu müsabakalarda 21 Altın, 24 Gümüş ve 51 bronz madalya (Toplam 90 madalya) kazanarak gidilen yolun doğruluğunu teyit ettiller. 

Bir Akkuş’umuz var Allah nazarlardan esirgesin, 41 günde girdiği (Avrupa Şampiyonası, EYOF 2017 ve Dünya Şampiyonası çok önemli turnuvadan da anlının akı ve boynunda altın madalyalarıyla çıktı.

Mihraç Akkuş  ile birlikte Mert Şişmanoğlu, Mustafa Koçlu, Ömer Kemal Aydın, Ejder Toktay, Abdülaziz Kara, Özge Andıç, Zeliha Cinci, Habibe Afyonlu, Gamze Saymah, Merve Topoğlu, Ayten Yeksan gibi öne çıkan judocularımız 2024 Olimpiyat Oyunları için hazırladığımız Milli takımın nüvesini oluşturdular.

Bu takımın önü çok açık… Bu gencecik ümitlerin günlük başarı uğruna önlerinin kesilmemesi büyük bir risktir. Bunu göze almak kolay değildir.

Belki spordan anlamayan bir bakan olsaydı Başkan Sezer Huysuz’un işi çok zora girerdi ancak Allah’tan Osman Aşkın Bak, sporun başında da doğru giden işe çomak sokmaya kimsenin gücü yetmeyecek.Paylaş | | Yorum Yaz
491 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

ÇOCUK ATLETİZMİ YÜKSEKTEN UÇACAK... - 07/03/2017
GENÇLERBİRLİĞİ SAHİPSİZ KALMASIN!.. - 22/01/2017
FEDERASYONLARIMIZ-2 - 22/12/2016
FEDERASYONLARIMIZ-1 - 28/10/2016
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın