ZAFER VİNÇ KONYA
BİOTEM SİGORTA
KÖSEOĞLU MOBİLYA
NEŞE TEKNİK MÜHENDİSLİK
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Mehmet Kara
mehmetkara67@gmail.com
ÇÖPTEN ÇIKAN ŞAMPİYON...
04/08/2017

 

 

Adı Kadir Dalkıran, Yalova da yaşayan Fulya ve Yaşar Dalkıran çiftinin 5 çocuğundan 3’ncüsü...

Aile, Yalova da Roman mahallesinde bir gecekonduda yaşıyor...

Geçimlerini çöpten kağıt ve karton toplayarak sağlıyor.

MERAKI HAYATINI DEĞİŞTİRDİ 

Kadir Dalkıran’ın hayatı bir gün kağıt toplarken üzerinde ‘MMA’ yazan bir tabela gördüğü ve ne olduğunu merak ettiği salona girmesiyle değişiyor.

Bu salon Karma Dövüş Sanatları ’MMA’ sporunun yapıldığı ve Yalova il temsilcisi İbrahim Yıldız’ın salonu.

Kadir Dalkıran bu salonda İbrahim hocayla tanışıyor ve ismini dahi duymadığı bu spor dalına ilgi duyuyor.

İbrahim Hocanın da desteğiyle antrenmanlara başlıyor,

Gündüzleri çöpten kağıt, karton topluyor, akşamları zorlu antrenmanları aksatmıyor ve onun bu azmi kendisine 7 kez Türkiye şampiyonluğu 1 kez de Avrupa 3’ncülüğü getiriyor ve hayalinin Dünya Şampiyonluğu olduğunu söylüyor.

ŞAMPİYON GİBİ BESLENEMİYOR SPONSOR BULAMIYOR

Ağır ve güce dayalı bir spor olan MMA sporcularının çok iyi beslenmeleri gerekirken Kadir Dalkıran çöpten kağıt ve karton toplayarak günde 30-40 TL kazanıyor ve bu parayla ancak evlerinin ihtiyaçlarını katkıda bulunabiliyor.

Sponsor konusunda da hiç destek alamayan Dalkıran’ı Demet Akalın arıyor ve ekibinde iş vereceğini söylüyor ama bu konuda da bir gelişme olmuyor.

MAHALLESİNDEKİ GENÇLERE ÖRNEK OLMAK İSTİYOR

Mahallesindeki çocuklara örnek olmak istediğini söyleyen Kadir Dalkıran, kendi yaşındaki çocukların genellikle kağıt ve karton topladıklarını, içlerinde kötü alışkanlıkları olanlarında olduğunu, bu başarılarının onlara örnek olmasını ve üzerlerinde etki bırakmasını istediğini söylüyor.

VE HAYALLERİ GERÇEKLEŞİYOR

Azmin ve disiplinli çalışmanın meyvelerini alan Dalkıran Türkiye şampiyonlukları ve Avrupa üçüncülüğün den sonra hayalindeki Dünya şampiyonluğuna geçen sene 22-26 Mart da  MMA federasyonu tarafından Antalya da yapılan ve  30 ülkeden yaklaşık bin sporcunun katıldığı turnuvada erişiyor.

 Kadir Dalkıran katogarisinde bu branşın en iyileri arasında yer alan Rus rakibi Boris Ignatiev Lilo’yu  yenerek 18 yaşında altın kemerin sahibi oluyor.

Zirvede kalmanın en az zirveye çıkmak kadar zor olduğunun bilincinde olan Dalkıran bu sene 19 Temmuz da yine Antalya da yapılan ve MMA dünya şampiyonası bir üst ligi olan ACB 64 liginde de Azeri asıllı Ukraynalı sporcu Kenan Jafarli’yi yenerek ikinci dünya şampiyonluğunu kazanıyor ve hedefinin bu sporda en üst nokta olan UFS liginde de şampiyon olmak olduğunu belirtiyor.

ŞAMPİYONA DAVULLU ZURNALI KARŞILAMA

Yalova da Roman mahallesinde yaşayan ve 19 Temmuzda Antalya da düzenlenen Dünya MMA şampiyonası ACB 64 Liginde şampiyon olan Kadir Dalkıran mahallesinde davul ve zurnalar eşliğinde karşılanıyor.

Bu karşılama da konuşan  Yalova Genç Romanlar Derneği Başkanı Kerem Koyuncu, hayatını çöpten kağıt,karton toplayarak buralara gelen birisinin desteklenmesi gerektiğini belirterek Validen, Belediye Başkanından ve il milletvekillerinden destek beklediklerini belirtiyor.

Bizde bu azim ve kararlılığından dolayı çöpten çıkan şampiyona yolun ve bahtın açık olsun diyoruz…1187 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SARI MELEK... - 07/06/2021
SARI MELEK
İMPARATORUN’UN DRAMI - 30/09/2020
İMPARATORUN’UN DRAMI
COVİT-19 MAKBULE TEYZE 79 - 03/07/2020
COVİT-19 MAKBULE TEYZE 79
DÜNYALARI KALDIRAN ADAM.. - 18/11/2019
DÜNYALARI KALDIRAN ADAM
TARİH ŞAMPİYONU YAZDI - 31/10/2019
TARİH ŞAMPİYONU YAZDI
YÜRÜYEMEZ DEDİLER DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU - 26/03/2019
YÜRÜYEMEZ DEDİLER DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
SON İSTASYON!... - 18/09/2018
SON İSTASYON!...
TARİH ŞAMPİYONLARI YAZAR... - 28/04/2018
TARİH ŞAMPİYONLARI YAZAR...
TÜRK TELEKOM MUCİZESİ... - 16/04/2018
MAVİ KAPLANLAR İKİ YIL ARADAN SORA TEKRAR BASKETBOL SÜPER LİGİNDE
 Devamı