İNCİ STEAK
ZAFER VİNÇ KONYA
PİMSUN
KÖSEOĞLU MOBİLYA

 
Anket
Sizce TOKYO Olimpiyat Oyunları Düzenlenebilecek mi?
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nezir Önal
nezir.onal@gmail.com
GENÇLERBİRLİĞİ SAHİPSİZ KALMASIN!..
22/01/2017

 

 

Beni her gördüğünde, “De bakalım bana... Gençlerbirliği’ni kime bırakacağım. Kime güvenebilirim” diye ağzımı arardı. 

Bende, “Allah sana uzun ömür versin... Senden sonra Gençlerbirliği’nin halini aklıma bile getirmek istemiyorum” diye cevap verirdim.

İsim versem, alınırdı biliyordum. Aslan gibi 2 oğlu vardı ama bence  “En büyük çocuğu” Gençlerbirliği’nin yeri bir ayrıydı onun için...

Ben gazeteciliğe başladığım 1977’den beri tanıyorum. Ama asıl ağabey - kardeş ilişkimiz 1981 yılında tekrar başkanlığa geri dönüşüyle başladı. Dertleştiği, gerçek anlamda (İlhan Ağabey herkesin fikrini almaya çok meraklıydı. Ne düşündükleri öğrenir, ama  bildiğini okurdu) fikrini sorduğu bir kaç gazeteciden biriydim. Onu çok eleştirdim. Bana kızmazdı, onu ve kulübü çok sevdiğimden dolayı yaptığımdan emindi.

Son dönemlerde aramız biraz limoniydi hatta o çok sevdiğim kongre üyeliğinden beni atmamak için  uzun süre direndi. Ben kabahatliydim... Bana çok opsiyon tanıdı, aidatlarımı yatırmam için... Arnavut kadar olmasa da bizde bir damar vardı. Kırılmıştım bir kere atılmak için çok uğraştım.

Ama içimizdeki Gençlerbirliği sevgisini bilirdi. En son Gençlerbirliği TV projesini, Umut Çevik ve Besim Güçtenkorkmaz ile götürdüğüm zaman çok heyecanlandı. Duygulandı, hoşuna gitti. Epey görüştük. Hatta bir basın toplantısında bundan oldukça bahsetti. 

TV Projesi için çok çalışmıştık. Kendi mefaatimizden daha çok kulübün menfaatlerini düşündük.  İlhan Cavcav Başkanın iz bırakan eserlerinden biri daha olsun  istemiştik. Genel Sekreter Sinan Gürsoy, bu yükün altına girmek istemediği için biraz olumsuz baktı. Bu beni daha çok üzdü. Çünkü delikanlılığından tanıdığım,  Gençlerbirliği camiasına gönül veren, hizmet eden ve biz bu renkleri sevenlerin bel bağladığı birkaç genç isimden biriydi. Bizi de iyi tanıyordu.  Bir de araya İlhan ağabeyin rahatsızlığı da girmişti. Neyse İlhan Ağabeye kısmet değilmiş.

Benim asıl üzerinde durduğum konu. Babasını kaybetmiş Gençlerbirliği’nin sahipsiz  kalmaması. Gerçi sanki hissetmiş gibi son günlerde oğlu Murat Cavcav’ı Başkan Vekilliğine getirdi. Ancak, İlhan Ağabeyin bu emanetine helal getirmemek için tüm Gençlerbirliği’ne gönül verenlerin birleşmesi, tek ses ve tek yürek olması gerekiyor.

İlhan Ağabeyin huzur içinde uyuması için bize düşen en büyük görev bu...

Nurlar içinde yat, yeri asla doldurulamayacak  Büyük Başkan...745 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TSYD Ankara Şubesi’nde Güzel Şeyler Oluyor - 24/04/2019
TSYD Ankara Şubesi’nde güzel şeyler oluyor…
SPOR TEŞKİLATI BU AYIBI KALDIRSIN... - 08/03/2019
Spor teşkilatı bu ayıbı kaldırsın…
BAKANLIK ATAMALARINDA 10 PUANLIK TAM İSABET - 27/07/2018
Bakanlık atamalarında 10 puanlık tam isabet
GENÇLERBİRLİĞİ MEÇHUL BİR SONA DOĞRU MU?.. - 22/05/2018
GENÇLERBİRLİĞİ MEÇHUL BİR SONA DOĞRU MU?
SPOR FEDERASYONLARI BİRLİĞİ - 23/03/2018
SPOR FEDERASYONLARI BİRLİĞİ
JUDO'NUN AYAK SESLERİ... - 15/08/2017
Judo’nun ayak sesleri…
ÇOCUK ATLETİZMİ YÜKSEKTEN UÇACAK... - 07/03/2017
ÇOCUK ATLETİZMİ YÜKSEKTEN UÇACAK...
FEDERASYONLARIMIZ-2 - 22/12/2016
FEDERASYONLARIMIZ-2
FEDERASYONLARIMIZ-1 - 28/10/2016
FEDERASYONLARIMIZ-1
 Devamı