ZAFER VİNÇ KONYA
BİOTEM SİGORTA
KÖSEOĞLU MOBİLYA
NEŞE TEKNİK MÜHENDİSLİK
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Murat Tarhan
m.tarhan@olimpikspor.com
Yeniden aday olanlar… Branşını tavan yapanlar… Dibe vuranlar…
23/09/2016

 

 

Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı federasyonlarda seçim hazırlığı var. Mevcut başkanlar, tekrar aday olacak gibi görünüyor. Bakan Akif Çağatay Kılıç’ın kibarca “Başarısızlar aday olmasın” demesi, pek de karşılığını bulmamış gözüküyor. 

Bürokratlar, bu vurdumduymazlığa kayıtsız kalmayıp, aslında ciddi bir çalışma yürütüyor. Başarısız olduğu halde adaylıkta ısrar edenlerin karşısına, rakip hazırlıyor spor teşkilatı.   Federasyonu küçük ama çalışmaları büyük olup da iyi işler çıkartan başkanlar, yeni dönemde başka federasyonlara sıçrama yapabilir.   Başarılı olup da koltuğu sallantıda olanlar da var.

Örneğin, Güreş. Olimpiyatın en başarılı branşının Başkanı Musa Aydın, eminim sıkıntılı günler yaşıyordur. Camiası adeta kaynıyor. Adaylar, delegelerden imza toplamak için kapı kapı dolaşıyor. 

Ahmet Recep Tekcan… Bocceyi ciddi anlamda bir noktaya getirdi. Okul sporlarına dahil etti ki, bunu başaramayan birçok büyük federasyon var. Tekcan’ın artık kabuğuna sığmadığı bir gerçek. Farklı yerlerde karşımıza çıkabilir, Başkan Ahmet Recep Tekcan… 

İki kişi ile dahi gitse olimpiyattan madalya çıkartmayı başaran Metin Şahin'in bu kez  karşısında rakip olarak eski Avrupa Şampiyonu Bekir Aydın olacak.   

Atletizmde Fatih Çintımar, boksta Eyüp Gözgeç, halterde Tamer Taşpınar (Halil Mutlu ile yarışacak gibi gözüküyor), Judoda Fatih Uysal yeniden aday olmaya hazırlanıyor.  

Voleybolda ise kıyamet kapıda. Başkan Özkan Mutlugil’e yönetim içinde büyük tepki var. Haftaya yönetim kurulu toplanacak ve eteklerdeki taşlar dökülecek. Ya Başkan yönetimin istediği şartları kabul edip, yine yoluna devam edecek. Ya da tek başına kalıp, karşısında güçlü bir aday bulacak. 

Hentbol unutuldu gitti son dönemde. Başarı çıtası, bu branş için koyulamıyor bile. Beşiktaş bir gün şubeyi kapatırsa, federasyonun da kapısına kilit vurmak gerekecek.   Türk sporunun yeni bir yapılanmaya ihtiyacı var. Bu vizyona ayak uyduracak her başkan, yoluna devam etmeli.  

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.   Benden söylemesi…

NOT: Diğer branşları unutmadım. Onları da bir sonraki yazıya bıraktım.

 

 TWİTTER: @murattarhan56 5012 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KAYYUM ZAMANI! - 14/10/2020
KAYYUM ZAMANI!
TATİL PLANI YAPMAYIN! - 22/04/2020
TATİL PLANI YAPMAYIN!
ANKARA STAT BEKLİYOR… - 16/07/2019
ANKARA STAT BEKLİYOR…
FEDERASYONLARDA RADİKAL DEĞİŞİM... - 07/11/2018
Spor teşkilatında radikal değişim!
Federasyonlara uyarı! - 23/09/2018
Federasyonlara uyarı!
SEVDİM BU İL MÜDÜRLERİNİ!.. - 16/04/2018
Sevdim bu İl Müdürlerini…
Gençlerbirliği'nin Ferguson'u olmalı… - 24/10/2017
Gençlerbirliği'nin Ferguson'u olmalı…
VURUN ATLETİZME!.. - 17/08/2017
VURUN ATLETİZME!..
BU GÜCÜ HAFİFE ALMAYIN.. - 13/02/2017
BU GÜCÜ HAFİFE ALMAYIN
 Devamı