İNCİ STEAK
ZAFER VİNÇ KONYA
PİMSUN
KÖSEOĞLU MOBİLYA

 
Anket
Sizce TOKYO Olimpiyat Oyunları Düzenlenebilecek mi?
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Bülent Karadaş
bulentkaradas@hotmail.com
Rio hedefi ve stratejik plan
28/06/2016

Rio hedefi ve stratejik plan

 

Rio Olimpiyat Oyunlarına 38 gün zaman kaldı ve şu ana kadar Milli takımlarımız 20 Branşta 98-4=94 kota aldı. Yani 94 sporcu ile Rio’ya katılmış olacağız. Rio olimpiyatları için; Spor teşkilatının 38 günlük planı, programı, taktik ve stratejisi nedir?

Hangi sporcu ile madalyayı yakalayabiliriz? Ve Rio hedefiniz nedir? Yada Servet Tazegül, Rıza Kayalp, Taha Akgül, Nur Tatar mı madalya beklentiniz olan sporcular?

2012 Londra Olimpiyatlarında da bu sporcular bizim madalya umudumuzdu demek ki, 2012 den bu güne değişen çok şey olmadı. Genç nüfusuyla övündüğümüz , gurur duyduğumuz koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti en kalabalık ikinci olimpiyat kafilesi ile Rio’ya gidiyor diye sevinecek miyiz acaba?

Şimdi sıkı durun meseleye birde başka açıdan bakalım. Kota alan sporcularımızdan 25 tanesi yabancı uyruklu Türk vatandaşı olmuş sporcu değil mi? 94 sporcunun 25 tanesini dışarıda bırakır isek; katılım sayımız 69 sayısına tekabül ediyor, buda demek oluyor ki 2008 Pekin Olimpiyatlarına katıldığımız sporcu sayısına ancak 2 sayı ekleyebilmişiz. Bu durumda Türk sporu Başarılı mı? Başarısız mı?

Sahi, başarı ve Başarısızlık göreceli kavram diye geçiştirebiliriz. Bir kısım insan Katılımı başarılı görürken, bir kısım insanlarda kazanılacak madalya sayısına bakarak başarımızı tescil etmek isteyeceklerdir. Her Olimpiyat dönüşü olduğu gibi üst düzey yöneticiler yine bir sonraki olimpiyatta “Daha başarılı olacağız, bu organizasyonda hatalarımızı gördük derhal düzelteceğiz. Teknik adamlarımızı yurt dışına gönderip bilgi ve tecrübelerini artıracağız veya şu nedenlerle sporcularımız maçı kaybetti” diye bin bir savunma yapacağız. Allah aşkına son 4 olimpiyata bir bakın?

Olimpiyat bitiminden hemen sonra dönemin bakanlarının demecini internetten indiriniz. Mütamadiyen 4 Bakanımızın da konuşmaları bire bir birbiriyle örtüşür mahiyette olduğunu göreceksiniz. Sevgili Yöneticiler, Sevgili Teknik adamlar, Sevgili Başkanlar. Allah muhafaza Rio Olimpiyatı sonrası kim sorumluluğu üstüne alacak veya erdem gösterip kim istifa edecek. Göreceksiniz Başarısız olan bir çok federasyon başkanımız yeniden Federasyon Başkanlığına aday olacaktır. Teknik adamlar çalıştıkları başkanın tekrar kazanması kendilerinin göreve devam anlamına geleceğinden seçim çalışmalarına aktif destek vereceklerdir.

Üst yöneticiler mi? İşte en rahatı onlar. “Biz her türlü imkanı verdik, Her türlü desteği yaptık, çıkıp arenada biz mi yarışacaktık?”

Hayır siz yarışmayacaktınız ama Olimpiyat öncesi sporcularla tek tek ilgilenebilirdiniz, Milli takım kamplarında ne olup bittiğini takip edebilirdiniz? Sporcuların Rio hazırlık döneminde performansları hakkında bilgi sahibi olabilirdiniz, Sporcuların sorunlarını dinleyebilir anında çözüm üretebilirdiniz, Federasyon Başkanlarına kapılarınız sonuna kadar açılabilirdi. onları dinleyebilirdiniz, vereceğiniz randevuyu aylar değil de haftalar sonrasına değiştirebilirdiniz. Yani siz isteseydiniz daha çok şeyler yapabilirdiniz, Devletimizi temsile soyunmuş kişilere kibirle değil de, daha mütevazi şekilde davranabilirdiniz. Rio’da Allah muhafaza Başarısız olduğumuzda ne yapabiliriz?

Eminim ki!..

Rio hazırlık Sürecinde (gerek katılım, gerekse madalya tahmininde) herkes bir üstüne bir alttan aldığı bilgiyle gitmiştir yani en altta bu işlerde çalışan kim ? Memur, yani aradaki tüm kişiler sadece o memurun mesajlarını yukarılara övünçle taşımakla kendilerini mükellef tayin etmektedirler.

Memurun görevi Nal’a çivi çakmak. Yani buda demek oluyor ki bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı kurtarmaya yetiyormuş…1209 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SONUNDA GİDİYOR!.. - 31/12/2020
SONUNDA GİDİYOR!..
YETER BİTSİN ARTIK... - 23/11/2020
YETER BİTSİN ARTIK...
İKİ DÖNEM KURALI... - 22/10/2020
İKİ DÖNEM KURALI...
OLİMPİK BELİRSİZLİK!.. - 16/09/2020
OLİMPİK BELİRSİZLİK!..
PANDEMİ VE GURUR - 07/09/2020
PANDEMİ VE GURUR
ŞAMPİYONA DÜNYA DEVİ…. - 18/06/2020
ŞAMPİYONA DÜNYA DEVİ….
BÜTÇELERE TIRPAN... - 22/04/2020
BÜTÇELERE TIRPAN...
OLİMPİYAT ERTELENDİ YA FEDERASYON SEÇİMLERİ?.. - 30/03/2020
OLİMPİYAT ERTELENDİ YA FEDERASYON SEÇİMLERİ?..
OLİMPİYATLAR YAPILMAZ!.. - 19/03/2020
OLİMPİYATLAR YAPILMAZ!..
 Devamı