2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Bülent Karadaş
bulentkaradas@hotmail.com
Üzülmenin Anlamı Yok...
18/04/2016
Üzülmenin Anlamı Yok...
12/04/2016

Kadınlar Şampiyonlar Liginde bir sezonun daha sonuna geldik... Son altı yılda olduğu gibi bu yıl da zirveye damga vurduk desek yalan olmaz. Dörtlü finalin iki takımı bizden. Ba son derece gurur verici bir tablo...

Türk voleyboluna yön veren ve 4. kez bu kupada final oynama başarısı gösteren Vakıfbank'a ayrı bir parantez açmak istiyorum. Yönetiminden sporcusuna, görevli personelinden medya danışmanlarına, çalışanlarından gönül verenine herkes kupaya inanmış bir görüntü çizdi İtalya'da...

İyi organize olunmuş bir kadroyu İtalya'da gördük. Bu yıl son kez uygulanan 'kura çilesi' sonrasında Fenerbahçe ile yarı finalde karşılaşan Vakıfbank, kolay denebilecek ve rakibinde fazla hataları nedeniyle maçı rahat kazandı diyebiliriz. Finalde İtalyan temsilcisi Pomi ile karşılaşan ancak bana göre seyirci baskısını üzerinde fazlasıyla hisseden bir takım izledik... Her hata sonrasında oyundan düşen ve savunma yapmakta zorlanan, kısacası hiç alışkan olmadığımız bir takım izledik finalde. Sonuçta kupayı İtalyanlar kazandı. Çok istekli olduklarını da belirtmeden geçemeyeceğim.

Düşünsenize çok az zaman öncesine kadar bu yenilgilere üzülmezdik. Avrupa arenasında başarısız olduğumuz için bu başarılar bize çok uzak gelirdi.Ancak şimdi üçüncü kupayı kazanamadığımız, ikinci ve üçüncü olduğumuz için üzülülüyoruz.

Üzülmeyelim bence...

CEV önümüzdeki sezonda yeni bir kural değişikliğine gitti.  Artık finalde iki Türk takımını izleyebileceğiz. Önümüzdeki yıl Vakıfbank, Fenerbahçe ve Eczacıbaşını kupanın finalinde görebiliriz.


490 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İKİ DÖNEM KURALI... - 22/10/2020
İKİ DÖNEM KURALI...
OLİMPİK BELİRSİZLİK!.. - 16/09/2020
OLİMPİK BELİRSİZLİK!..
PANDEMİ VE GURUR - 07/09/2020
PANDEMİ VE GURUR
ŞAMPİYONA DÜNYA DEVİ…. - 18/06/2020
ŞAMPİYONA DÜNYA DEVİ….
BÜTÇELERE TIRPAN... - 22/04/2020
BÜTÇELERE TIRPAN...
OLİMPİYAT ERTELENDİ YA FEDERASYON SEÇİMLERİ?.. - 30/03/2020
OLİMPİYAT ERTELENDİ YA FEDERASYON SEÇİMLERİ?..
OLİMPİYATLAR YAPILMAZ!.. - 19/03/2020
OLİMPİYATLAR YAPILMAZ!..
AYAKTA ALKIŞLIYORUM... - 13/01/2020
AYAKTA ALKIŞLIYORUM...
TÜRK SPORUNDA KADIN HEGOMANYASI - 02/01/2020
TÜRK SPORUNDA KADIN HEGOMANYASI
 Devamı