ZAFER VİNÇ KONYA
BİOTEM SİGORTA
KÖSEOĞLU MOBİLYA
NEŞE TEKNİK MÜHENDİSLİK
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
TEVFİK ODABAŞI
AVRUPA’DA TÜRK GÜREŞİ
27/04/2021

 

Türk Güreşi tarihinin her sayfasında olduğu gibi yine gururumuz olmaya devam etmekte...

Son yılların önemli isimleri ağır sıkletlerimiz Rıza Kayaalp ve Taha Akgül Avrupa'nın zirvesine çıkarak madalya kolleksiyonlarını arttırdı... Serbest stilde Taha Akgül sekizinci, Greko Romende ise Rıza Kayaalp onuncu kez Avrupa Şampiyonluğunu yaşadılar... İkisi de Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİspor'un bünyesinde sporculuk yaşamlarını sürdürmekte. Her iki sporcu arkadaşımı da yürekten kutluyor daha nice şampiyonluğu kazanmalarını temenni ediyorum.

Evet Polonya'da sadece ağır sıkletlerimiz değil serbest stilde geleceği çok parlak olan Süleyman Atlı da altın madalyanın sahibi oldu. 

Grekoromen stilde Ekrem Öztürk, Yunus Emre Başar ve Kerem Kamal gümüş, Murat Fırat bronz madalyanın sahibi olurken, serbest stilde ise Süleyman Karadeniz gümüş madalya kazandı. 

Şimdi önümüzde spor tarihinin en sancılı, en merakla beklenen olimpiyatları var. Türk güreşi Tokyo’da da fırtına gibi esecek bundan kimsenin şüphesi olmasın. Umarım futbolla yatıp futbolla kalkan bir ülke bu şampiyonlara biraz daha sahip çıkar.

 174 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları