İNCİ STEAK
ZAFER VİNÇ KONYA
PİMSUN
KÖSEOĞLU MOBİLYA

 
Anket
Sizce TOKYO Olimpiyat Oyunları Düzenlenebilecek mi?
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül ÇETAK
ncetak@gmail.com
SON MABET GECESİ
12/12/2020

 

Mabet kelimesi Fenerbahçeli taraftarlar için sıradan bir sözcükten ziyade; yuva, aşk, tutku kısacası her şey demekti. Seriler demekti, efsane goller demekti, baskılı oyun demekti, mutluluk demekti yani güzel olan anıların hepsi demekti. Fenerbahçeliler evlerindeyken yenilmezdi, korkusuzdu, cesurdu tıpkı büyük bir isyan başlatan gladyatörler gibiydi. Sanki o evde sisteme başkaldırırlar, adalet dağıtırlar, insanlara huzur getirirlerdi. Çocukluk aşkı, gençlik ateşiydi Fenerbahçe… Evinde oynarken adeta kutsanırdı, korku salardı, kimse onları korkutamazdı, sistem bile önlerinde çaresiz kalırdı.  

Şimdi gözlerinizi açın ve uyanın çünkü geçmişte yaşam sona erdi. Uyanma vakti!

Şimdideyiz ve bulunduğumuz yerde böyle bir Fenerbahçe yok.

Bugün…

Seriler bitti, efsane goller rakipler tarafından atılır oldu. Baskıyı yiyen, korkan taraf Fenerbahçe’ydi, umutlar tükendi, aşk, heyecan, tutku hepsi yarıda kaldı. Huzursuzluk başladı ve hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmadı. Mabet Fenerbahçe için cehenneme döndü. Her yeri yakan Fenerbahçe ateşi ile bu sefer kendini tutuşturdu ve yanmaya başladı bu ateşi ise kimse söndüremedi aksine o kadar çok öfke vardı ki sonunda o ateş oldu Fenerbahçe… Gün geçtikçe yandı yandı ve yandı. Korkusuz olan rakipler her geçen gün daha cesur oynamaya, daha da merhametsiz olmaya başladı ve bu kutsal mabette olmaması gereken türlü saygısızlıklar yaşandı.  

Eskisi gibi korkutucu olmayan Fenerbahçe, rakiplerinden aman dilenir, merhamet ister oldu. Dizlerinin üstüne çökmek yerine ölmeyi yeğleyen gladyatörlerin yerini yerden kalkmayan, ruhsuz, özgüvensiz gladyatörler aldı. Kan değişti, savaş değişti, adalet istemi son buldu ve Fenerbahçe başkaldırmak yerine her hafta pes etmeyi seçti. Geçmişini utandıran, bugününü hayal kırıklığına uğratan, gelecek nesillere aktarılacak destansı hikâyesini yok eden Fenerbahçe; her yönetim gibi kuruldu, yükseldi, hükmetti ve yıkıldı.

Gelecek…

Yıkılan her imparatorluğun yerini daha güçlü yönetim biçimleri alırken önemli olan asıl mesele kurtarıcı olarak öne çıkması gereken kişi veya kişilerin kim olduğuydu. Sahi Fenerbahçe’nin gerçek bir kurtarıcısı var mıydı?

Efsane burada bitti mi? Nokta mı koymalıyım yoksa virgül mü?315 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KAPKARA GECE - 09/01/2021
KAPKARA GECE
ANKARA’NIN DURUMU KRİTİK - 01/12/2020
ANKARA’NIN DURUMU KRİTİK
ALTIN AYAKLAR - 21/11/2020
ALTIN AYAKLAR
LİGİN SEFİRİ FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO - 31/10/2020
LİGİN SEFİRİ FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO
Bir VARmış bir YOKmuş - 18/10/2020
Bir VARmış bir YOKmuş
SÜPER LİG YANIYOR - 22/09/2020
SÜPER LİG YANIYOR
YENİ BİR SAYFA - 31/08/2020
YENİ BİR SAYFA
BOTAŞ MİLLİ TAKIMI - 25/08/2020
BOTAŞ MİLLİ TAKIMI
YENİ ŞAMPİYONA SELAM DURUN - 27/07/2020
YENİ ŞAMPİYONA SELAM DURUN
 Devamı