2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül ÇETAK
ncetak@gmail.com
CANIMIZDAN CAN GİTTİ!
02/03/2020

Öncelikle yazıma İdlib’te hain bir saldırı sonucu şehit olan 33 askerimize rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Yaralılara acil şifalar, ailelerine de sabır diliyorum. Son bir ayda 54 şehit verdiğimiz Suriye’de daha fazla canımızın gitmemesi de tek temennim. Evet böylesine büyük bir acının olduğu zaman diliminde futbol konuşmak da yazmak da inanın hiç kolay değil. 54 aile parçalanmış, 54 eş, anne, baba ve sayısını bilmediğimiz evlat geride kalmışken futbol yazmayı fazlaca ikiyüzlüce buluyorum.

Çok üzgünüm kelimelerle üzüntümü tarif edemiyorum, biz kalktık yine maça geldik, izledik bir taraf kazandı diğer taraf kaybetti, ortak olan duygu üzüntü olsa da biz günlük yaşantımıza devam edebildik.
Bir vatan evladı hayatının baharındayken, hayalleri, geleceği elinden alınıyor bizler rahmet diliyoruz ve bitiyor. Peki ya o evladın ailesi? Onlar devam edebiliyor mu? Hayır, bu acı ile ömür boyu yanıyor, kavruluyor belki acıları zaman ilerledikçe külleniyor, yaraları kabuk bağlıyor lakin sonraki süreç de durum daha da zorlaşıyor. Bundan sonrası yeri doldurulamaz, gittikçe büyüyen bir özlem duygusu… İşte en zoru onunla baş etmek, çoğu da edemiyor. Bir can gitti diyoruz ama o can ile birlikte aslında birden fazla hayat yitip gidiveriyor bir anda. Gülüşmeler kesiliyor, gözlerdeki ışık sönüyor ve yerini dinmeyen bir gözyaşı, keder alıyor. Ben de artık sürekli rahmet, sabır dilemekten bıktım, sıkıldım çünkü bir işe yaramıyor.

54 ne dile kolay ne de yazıya kolay hiçbir Türk vatandaşı bu sayıyı unutmasın mıh gibi aklına kazısın çünkü unutmaya çalışmak için bile çok fazla, son bir ayda 54 canın gitmesi, 54 hayatın bitmesi unutulacak ya da görmezden gelinecek bir şey değil aksine her yere yazalım, yazalım ki unutulmasın. Suçlular da unutulmasın, bilinsin.
Şehitler ölür! Aileleri için, vatan için, diğerleri rahat uyuyabilsin diye ölür. Ölmez metaforunu bir de gidin ailesi postalına sarılırken, kıyafetlerini koklarken, fotoğraflarını öperken söyleyin, tabii söyleyebilirseniz.

Maç hakkında yazılabilecek tek şey iki takım taraftarının karşılıklı birlik mesajları vererek tezahürat yapmaları, Eryaman Stadyumunu ay yıldızlı bayraklarla donatmaları. Onun dışında futbol adına yazabileceğim bir şey yok kusuruma bakmayın. 893 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Bir VARmış bir YOKmuş - 18/10/2020
Bir VARmış bir YOKmuş
SÜPER LİG YANIYOR - 22/09/2020
SÜPER LİG YANIYOR
YENİ BİR SAYFA - 31/08/2020
YENİ BİR SAYFA
BOTAŞ MİLLİ TAKIMI - 25/08/2020
BOTAŞ MİLLİ TAKIMI
YENİ ŞAMPİYONA SELAM DURUN - 27/07/2020
YENİ ŞAMPİYONA SELAM DURUN
Çarşamba Pazar'ında Futbol - 09/07/2020
Çarşamba Pazar'ında Futbol
Çarşamba Pazar'ında Futbol - 09/07/2020
Çarşamba Pazar'ında Futbol
SESSİZ VEDA - 26/06/2020
SESSİZ VEDA
İPTAL KARARLARI DOĞRU MU? - 29/05/2020
SADECE FUTBOL
 Devamı