ZAFER VİNÇ KONYA
BİOTEM SİGORTA
KÖSEOĞLU MOBİLYA
NEŞE TEKNİK MÜHENDİSLİK
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül ÇETAK
ncetak@gmail.com
CANIMIZDAN CAN GİTTİ!
02/03/2020

Öncelikle yazıma İdlib’te hain bir saldırı sonucu şehit olan 33 askerimize rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Yaralılara acil şifalar, ailelerine de sabır diliyorum. Son bir ayda 54 şehit verdiğimiz Suriye’de daha fazla canımızın gitmemesi de tek temennim. Evet böylesine büyük bir acının olduğu zaman diliminde futbol konuşmak da yazmak da inanın hiç kolay değil. 54 aile parçalanmış, 54 eş, anne, baba ve sayısını bilmediğimiz evlat geride kalmışken futbol yazmayı fazlaca ikiyüzlüce buluyorum.

Çok üzgünüm kelimelerle üzüntümü tarif edemiyorum, biz kalktık yine maça geldik, izledik bir taraf kazandı diğer taraf kaybetti, ortak olan duygu üzüntü olsa da biz günlük yaşantımıza devam edebildik.
Bir vatan evladı hayatının baharındayken, hayalleri, geleceği elinden alınıyor bizler rahmet diliyoruz ve bitiyor. Peki ya o evladın ailesi? Onlar devam edebiliyor mu? Hayır, bu acı ile ömür boyu yanıyor, kavruluyor belki acıları zaman ilerledikçe külleniyor, yaraları kabuk bağlıyor lakin sonraki süreç de durum daha da zorlaşıyor. Bundan sonrası yeri doldurulamaz, gittikçe büyüyen bir özlem duygusu… İşte en zoru onunla baş etmek, çoğu da edemiyor. Bir can gitti diyoruz ama o can ile birlikte aslında birden fazla hayat yitip gidiveriyor bir anda. Gülüşmeler kesiliyor, gözlerdeki ışık sönüyor ve yerini dinmeyen bir gözyaşı, keder alıyor. Ben de artık sürekli rahmet, sabır dilemekten bıktım, sıkıldım çünkü bir işe yaramıyor.

54 ne dile kolay ne de yazıya kolay hiçbir Türk vatandaşı bu sayıyı unutmasın mıh gibi aklına kazısın çünkü unutmaya çalışmak için bile çok fazla, son bir ayda 54 canın gitmesi, 54 hayatın bitmesi unutulacak ya da görmezden gelinecek bir şey değil aksine her yere yazalım, yazalım ki unutulmasın. Suçlular da unutulmasın, bilinsin.
Şehitler ölür! Aileleri için, vatan için, diğerleri rahat uyuyabilsin diye ölür. Ölmez metaforunu bir de gidin ailesi postalına sarılırken, kıyafetlerini koklarken, fotoğraflarını öperken söyleyin, tabii söyleyebilirseniz.

Maç hakkında yazılabilecek tek şey iki takım taraftarının karşılıklı birlik mesajları vererek tezahürat yapmaları, Eryaman Stadyumunu ay yıldızlı bayraklarla donatmaları. Onun dışında futbol adına yazabileceğim bir şey yok kusuruma bakmayın. 1015 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

2021-2022 Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde heyecan başlıyor… - 15/10/2021
2021-2022 Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde heyecan başlıyor…
BÜYÜK ALTAY - 26/05/2021
BÜYÜK ALTAY
KAPKARA GECE - 09/01/2021
KAPKARA GECE
SON MABET GECESİ - 12/12/2020
SON MABET GECESİ
ANKARA’NIN DURUMU KRİTİK - 01/12/2020
ANKARA’NIN DURUMU KRİTİK
ALTIN AYAKLAR - 21/11/2020
ALTIN AYAKLAR
LİGİN SEFİRİ FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO - 31/10/2020
LİGİN SEFİRİ FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO
Bir VARmış bir YOKmuş - 18/10/2020
Bir VARmış bir YOKmuş
SÜPER LİG YANIYOR - 22/09/2020
SÜPER LİG YANIYOR
 Devamı