2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül ÇETAK
ncetak@gmail.com
ÇILGIN TÜRKLER GELİYOR !
12/10/2019

 

Ülke olarak sıcak günler geçirdiğimiz şu zamanda, karşımıza tüm dünyayı almışken, bu zorlu atmosferde oynamamız ve kazanmamız gereken bir Arnavutluk maçı vardı. Tüm Türkiye tek yürek olmuş, her yeri ay yıldızlı bayraklarla donatmış, milli maçı bekliyordu. Arnavutluk için son şans olarak görülen maç, devam etmek adına oldukça kritikti ve mutlaka kazanmak zorundalardı. 

Maça ev sahipliği yapan Şükrü Saraçoğlu Ülker Stadyumunda, yer gök kırmızı beyaz ve hıncahınç doluydu. Maçın başlama vuruşuyla birlikte İstanbul’da yankılanan tek bir ses vardı “ En büyük Türkiye”.

Arnavutlar daha ilk dakikalardan yaptıkları sert fauller ve provokatif hareketlerle niyetlerini belli etti. Plan; ”Oynamadan maç kazanmaktı”. Arnavutların kazanmak için her yolu deneyeceğini, her yolu mubah göreceğini biliyorduk. Nitekim de tahmin ettiğimiz gibi, futbol oynamak dışında her şeyi denediler. Bu provokasyona gelmemeye çalışan millilerimiz, ara ara gerginlik tırmansa da futbol oynamaya gayret etti. Arnavutluk kendini yere çok iyi atıyor, kolay fauller alıyor, aynı zamanda da oyuncularımızı düşürmek adına çabalıyorlardı fakat yanlış oyuncuya oynadılar. Merih’e oynamak, Arnavutluk adına maçın en talihsiz hatası oldu. Sert fauller sonrası daha çok hırslanan Merih, Arnavutlara saha içinde nefes dahi aldırmadı. Maça gerginlikle başlamak iki takımada yaramadı esasen. İlk dakikalar dışında -ki o aksiyonlar da futbol dışı idi- temposu düşük bir maç izlemeye başladık ve haliyle sıkıldık.

İki takım da maçın başındaki Fair-Play görüntüsünden uzaklaşan bir futbol ortaya koydu. Arnavutların sert müdahalelerine, millilerimiz de aynı sertlikle cevap verince, sürekli duran, düşenin yerden kalkamadığı, bol kartlı, yavaş bir oyunla, karşı karşıya kaldık. Bir gözümüz Fransa- İzlanda maçında, dakikalar ilerledikçe heyecanımız da tansiyonumuz da çıkıyor derken, Fransa İzlanda karşısında 1-0 öne geçti. Şimdi sıra millilerimizdeydi. Şenol Güneş kenarda kazanmanın hesaplarını yaparken, nihayet Yusuf hamlesini oyuna sürdü. Saha içine enerji katan Yusuf, akıllı oyunu ile takımı hücum bölgesinde tuttu. Golü bulmak için baskıysa baskı, riskse risk hepsini aldık ve sonunda 90 dakika beklediğimiz golü tam 90.dakikada Tosun Paşa ile bulduk. Arnavut savunmasının hatasını affetmeyen Cenk Tosun, Güneşten aldığı “vur” emri ile Arnavutluk’u yıkan golü attı.

Gol sevincinde tüm Türkiye kenetlendi, kocaman bir sevgi yumağı oldu. Mehmetçiğe selam çakan milli takım, gol sevincini de asker selamı ile kutladı. Şenol Güneş ve öğrencileri, galibiyeti önce şehitlerimize daha sonra tüm Türkiye’ye armağan etti. Buruk da olsa yüzlerimizi güldürdü.

Her şeyi bir kenara bırakın, tüm olumsuzlukları, keşkeleri, şöyle olsaydı böyle olurdu, şu olsaydı şöyle olurdu ihtimallerini, hepsini bırakın. Sadece şuna kulak verin; “Her zaman her yerde en büyük Türkiye”. 747 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Bir VARmış bir YOKmuş - 18/10/2020
Bir VARmış bir YOKmuş
SÜPER LİG YANIYOR - 22/09/2020
SÜPER LİG YANIYOR
YENİ BİR SAYFA - 31/08/2020
YENİ BİR SAYFA
BOTAŞ MİLLİ TAKIMI - 25/08/2020
BOTAŞ MİLLİ TAKIMI
YENİ ŞAMPİYONA SELAM DURUN - 27/07/2020
YENİ ŞAMPİYONA SELAM DURUN
Çarşamba Pazar'ında Futbol - 09/07/2020
Çarşamba Pazar'ında Futbol
Çarşamba Pazar'ında Futbol - 09/07/2020
Çarşamba Pazar'ında Futbol
SESSİZ VEDA - 26/06/2020
SESSİZ VEDA
İPTAL KARARLARI DOĞRU MU? - 29/05/2020
SADECE FUTBOL
 Devamı