ZAFER VİNÇ KONYA
BİOTEM SİGORTA
KÖSEOĞLU MOBİLYA
NEŞE TEKNİK MÜHENDİSLİK
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül ÇETAK
ncetak@gmail.com
ÇILGIN TÜRKLER GELİYOR !
12/10/2019

 

Ülke olarak sıcak günler geçirdiğimiz şu zamanda, karşımıza tüm dünyayı almışken, bu zorlu atmosferde oynamamız ve kazanmamız gereken bir Arnavutluk maçı vardı. Tüm Türkiye tek yürek olmuş, her yeri ay yıldızlı bayraklarla donatmış, milli maçı bekliyordu. Arnavutluk için son şans olarak görülen maç, devam etmek adına oldukça kritikti ve mutlaka kazanmak zorundalardı. 

Maça ev sahipliği yapan Şükrü Saraçoğlu Ülker Stadyumunda, yer gök kırmızı beyaz ve hıncahınç doluydu. Maçın başlama vuruşuyla birlikte İstanbul’da yankılanan tek bir ses vardı “ En büyük Türkiye”.

Arnavutlar daha ilk dakikalardan yaptıkları sert fauller ve provokatif hareketlerle niyetlerini belli etti. Plan; ”Oynamadan maç kazanmaktı”. Arnavutların kazanmak için her yolu deneyeceğini, her yolu mubah göreceğini biliyorduk. Nitekim de tahmin ettiğimiz gibi, futbol oynamak dışında her şeyi denediler. Bu provokasyona gelmemeye çalışan millilerimiz, ara ara gerginlik tırmansa da futbol oynamaya gayret etti. Arnavutluk kendini yere çok iyi atıyor, kolay fauller alıyor, aynı zamanda da oyuncularımızı düşürmek adına çabalıyorlardı fakat yanlış oyuncuya oynadılar. Merih’e oynamak, Arnavutluk adına maçın en talihsiz hatası oldu. Sert fauller sonrası daha çok hırslanan Merih, Arnavutlara saha içinde nefes dahi aldırmadı. Maça gerginlikle başlamak iki takımada yaramadı esasen. İlk dakikalar dışında -ki o aksiyonlar da futbol dışı idi- temposu düşük bir maç izlemeye başladık ve haliyle sıkıldık.

İki takım da maçın başındaki Fair-Play görüntüsünden uzaklaşan bir futbol ortaya koydu. Arnavutların sert müdahalelerine, millilerimiz de aynı sertlikle cevap verince, sürekli duran, düşenin yerden kalkamadığı, bol kartlı, yavaş bir oyunla, karşı karşıya kaldık. Bir gözümüz Fransa- İzlanda maçında, dakikalar ilerledikçe heyecanımız da tansiyonumuz da çıkıyor derken, Fransa İzlanda karşısında 1-0 öne geçti. Şimdi sıra millilerimizdeydi. Şenol Güneş kenarda kazanmanın hesaplarını yaparken, nihayet Yusuf hamlesini oyuna sürdü. Saha içine enerji katan Yusuf, akıllı oyunu ile takımı hücum bölgesinde tuttu. Golü bulmak için baskıysa baskı, riskse risk hepsini aldık ve sonunda 90 dakika beklediğimiz golü tam 90.dakikada Tosun Paşa ile bulduk. Arnavut savunmasının hatasını affetmeyen Cenk Tosun, Güneşten aldığı “vur” emri ile Arnavutluk’u yıkan golü attı.

Gol sevincinde tüm Türkiye kenetlendi, kocaman bir sevgi yumağı oldu. Mehmetçiğe selam çakan milli takım, gol sevincini de asker selamı ile kutladı. Şenol Güneş ve öğrencileri, galibiyeti önce şehitlerimize daha sonra tüm Türkiye’ye armağan etti. Buruk da olsa yüzlerimizi güldürdü.

Her şeyi bir kenara bırakın, tüm olumsuzlukları, keşkeleri, şöyle olsaydı böyle olurdu, şu olsaydı şöyle olurdu ihtimallerini, hepsini bırakın. Sadece şuna kulak verin; “Her zaman her yerde en büyük Türkiye”. 838 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

2021-2022 Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde heyecan başlıyor… - 15/10/2021
2021-2022 Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde heyecan başlıyor…
BÜYÜK ALTAY - 26/05/2021
BÜYÜK ALTAY
KAPKARA GECE - 09/01/2021
KAPKARA GECE
SON MABET GECESİ - 12/12/2020
SON MABET GECESİ
ANKARA’NIN DURUMU KRİTİK - 01/12/2020
ANKARA’NIN DURUMU KRİTİK
ALTIN AYAKLAR - 21/11/2020
ALTIN AYAKLAR
LİGİN SEFİRİ FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO - 31/10/2020
LİGİN SEFİRİ FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO
Bir VARmış bir YOKmuş - 18/10/2020
Bir VARmış bir YOKmuş
SÜPER LİG YANIYOR - 22/09/2020
SÜPER LİG YANIYOR
 Devamı