2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
CEMAL CENK BİÇER
cemalcenk@gmail.com
CEMİL USTA SEZONU(GALATASARAY)
16/07/2019

 

Yaz transfer sezonunun bitimine yaklaşık 45 gün kala takımlarımız 2019-2020 Cemil Usta sezonu için hazırlıklarına son sürat  devam ediyor. Yeni transferler taraftarı heycanlandırırken diğer taraftanda gelecek sezonlar için tekrar yabancı sınırı getirileceği dedikoduları takımları yerli oyunculara yönlendiriyor.

 

Şampiyonluk için mücadele etmesi beklenen takımlarımızı her yazımda tek tek ele alacağım ;

 

Bu yazımda ilk olarak Şampiyon Galatasaray'dan başlayalım. Şampiyon kadroya sahip olan Galatasaray da diğer kulüpler gibi Finansal Fair Play ile uğraşmakta. Yani bir yandan futbolcu almak isterken diğer yandan futbolcu satmak zorunda. Sistem eskiden olduğu gibi sadece almak üzerine kurulu değil, yöneticiler aynı zamanda elden çıkarmak istediği futbolcularını da değerinde satmak zorundalar. Henüz ciddi sayılabilecek bir satış gerçekleştiremeyen Galatasaray'ın en büyük umudu Diagne ve Belhanda'nın yüksek bonservisle satılıp Şampiyonlar Liginde mücadele edebilecek bir takım kurabilmek.

 

Galatasaray çok önemli silahı Onyekuru'yu tekrar kiralayamayacak gibi görünmüyor. En azından son dakikaya kadar bekleyecek ve bu riski azaltmak için o bölgeye Ryan Babel ile doldurdu. Fatih hoca, Adem Büyük ve Şener Özbayraklı ile 3 kulvarda mücadele edebilecek bir kadro hedefliyor. Ancak Galatasaray'ın 3 temel ve büyük sıkıntısı henüz çözülmüş görünmüyor. Fernando gibi oyun zekası ve tecrübesi yüksek ,gerektiğinde sorumluluk alabilen bir oyuncunun yerine bir oyuncu alınmaması. Ligde 10 üstü gol atan bir 10 numara ve bir türlü elden çıkarılamayan Diagne. Diagne'yi bir an önce satıp yerine top kontrolü ve oyun zekası yüksek bir santrafor almayı hedefleyen Galatasaray bu sorunuda çözebilmiş değil. Mevcut kadro ve alınabilecek oyunculara göre Fatih Terim'in farklı kombinasyonlar deneme olasılığı bulunmakta Babel'i 9, Belhandayı  8 numara oynatmak gibi elinde seçenekler mevcut. Bekleyip görelim.

 

Tüm bunlardan haraketle transferin bitimine 45 gün var ancak oyuncuların yaz kampını takımla birlikte yapmaları önemli. Bu nedenle Galatasaray elini çabuk tutmalı. Son iki yılın şampiyonu Galatasaray diğer üç rakibine göre daha tok olsada, hocası ve taraftarı şampiyonluğa alışık olduklarından dolayı her koşulda arzulu ve istekli bir Galatasaray göreceğimizi düşünüyorum. Yukarıda saydığımız eksiklerini giderirse Galatasaray şampiyon kadrosu, başarılı hocası ve desteğini fazlasıyla gösteren taraftarıyla bu yılın yine bir numaralı şampiyonluk favorisi olur.

 17316 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İLKLERİN TAKIMI F.BAHÇE - 10/07/2019
İLKLERİN TAKIMI F.BAHÇE
İLKLERİN TAKIMI F.BAHÇE - 10/07/2019
İLKLERİN TAKIMI F.BAHÇE
MERHABA VE MUTLULUK... - 09/07/2019
MERHABA VE MUTLULUK