2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül ÇETAK
ncetak@gmail.com
Sultanlardan Almanya Zaferi
30/05/2019

 

Almanlar yenilince biz de yenik mi sayılıyorduk?

Şaka bir yana özlediğimiz mücadeleci Milli ruhu sonunda ikinci maçta gördük. Filenin Sultanları grubun ikinci maçında Almaya ile karşılaştı. Maçı başından sonuna domine eden Milliler rakibini umutlandırmadan 3-0 gibi net bir mağlubiyet tattırdı.

Yine yeniden büyük bir kısmı boş bir salon fakat bu sefer az sayıda seyirci de olsa Ankara izleyicisi olaya nasıl hakim olduğunu gösterdi, kuralları bilen oyuncuları tanıyan seyirci hatalı birkaç kararda tepki gösterdi ve maçta uyumadı.

Japonya maçından ders çıkarmışız. Senaryo aynıydı çünkü maça yine harika başlayan bir A milli takım vardı fakat bu maçta önce ki maçta yaptığımız hataları yapmadık. İlk maç yenildik belki ama ikinci maç bu yenilgiyi lehimize çevirmesini bildik. Önemli olan dersimizi iyi çalışıp Türkiye gibi oynamaktı. Özlediğimiz ruh, milli takım, sultanlar buydu. İlk 6sında değişikliklere giden Guidetti’nin bu hamlesi açıkça maçı getiren hamleydi. Milliler maç boyunca neredeyse aynı 6 ile oynadı.

İlk sete iyi başlayan sultanlar farkı açmış ve özgüvenli oynuyordu, sanki Japonya maçının tekrarını izliyorduk lakin o maçta öğrendiğimiz bir şey varsa o da asla rehavete kapılmamaktı. Durumun farkında olan Milliler fark kaç olursa olsun ciddiyetini maç boyunca korudu. Seyirci de durumun farkındaydı ve rakibe saygı duyuyordu. İlk setin son bölümlerinde top öldürmekte zorlansak da kazanmasını bildik.

İkinci sete de iyi başlayan Milli takımımız taraftar desteğini de ardına aldı. İkinci setin gizli kahramanı şüphesiz libero Simgeydi öldü denilen topları çıkaran Simge mücadelesi ile salonu da coşturdu. Savunma direnci artınca Almanları saf dışı bırakmak zor olmadı çünkü iyi savunmada top öldürmekte zorlanan Almanlar çabuk oyundan düşüyordu bu da onların zaafıydı. Bu zaafı kullanan Sultanlar ikinci seti farklı kazandı.

Üçüncü set ise karşılıklı sayılarla başlasa da setin ortalarına doğru vites arttıran Milliler blokları iyi kurmaya başladı servisleri de iyileştiren takım ikinci set taktiğini kullanarak Almanya’yı oyundan düşürdü ve üçüncü seti de farklı kazandı.

Millilerimiz bugün 17.30da ki Rusya maçı ile birlikte Başkentte ki son karşılaşmasına çıkacak.191 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Bir VARmış bir YOKmuş - 18/10/2020
Bir VARmış bir YOKmuş
SÜPER LİG YANIYOR - 22/09/2020
SÜPER LİG YANIYOR
YENİ BİR SAYFA - 31/08/2020
YENİ BİR SAYFA
BOTAŞ MİLLİ TAKIMI - 25/08/2020
BOTAŞ MİLLİ TAKIMI
YENİ ŞAMPİYONA SELAM DURUN - 27/07/2020
YENİ ŞAMPİYONA SELAM DURUN
Çarşamba Pazar'ında Futbol - 09/07/2020
Çarşamba Pazar'ında Futbol
Çarşamba Pazar'ında Futbol - 09/07/2020
Çarşamba Pazar'ında Futbol
SESSİZ VEDA - 26/06/2020
SESSİZ VEDA
İPTAL KARARLARI DOĞRU MU? - 29/05/2020
SADECE FUTBOL
 Devamı