İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül Çetak-ÜNİVERSİTELİ GÖZÜYLE
ncetak@gmail.com
Sultanlardan Almanya Zaferi
30/05/2019

 

Almanlar yenilince biz de yenik mi sayılıyorduk?

Şaka bir yana özlediğimiz mücadeleci Milli ruhu sonunda ikinci maçta gördük. Filenin Sultanları grubun ikinci maçında Almaya ile karşılaştı. Maçı başından sonuna domine eden Milliler rakibini umutlandırmadan 3-0 gibi net bir mağlubiyet tattırdı.

Yine yeniden büyük bir kısmı boş bir salon fakat bu sefer az sayıda seyirci de olsa Ankara izleyicisi olaya nasıl hakim olduğunu gösterdi, kuralları bilen oyuncuları tanıyan seyirci hatalı birkaç kararda tepki gösterdi ve maçta uyumadı.

Japonya maçından ders çıkarmışız. Senaryo aynıydı çünkü maça yine harika başlayan bir A milli takım vardı fakat bu maçta önce ki maçta yaptığımız hataları yapmadık. İlk maç yenildik belki ama ikinci maç bu yenilgiyi lehimize çevirmesini bildik. Önemli olan dersimizi iyi çalışıp Türkiye gibi oynamaktı. Özlediğimiz ruh, milli takım, sultanlar buydu. İlk 6sında değişikliklere giden Guidetti’nin bu hamlesi açıkça maçı getiren hamleydi. Milliler maç boyunca neredeyse aynı 6 ile oynadı.

İlk sete iyi başlayan sultanlar farkı açmış ve özgüvenli oynuyordu, sanki Japonya maçının tekrarını izliyorduk lakin o maçta öğrendiğimiz bir şey varsa o da asla rehavete kapılmamaktı. Durumun farkında olan Milliler fark kaç olursa olsun ciddiyetini maç boyunca korudu. Seyirci de durumun farkındaydı ve rakibe saygı duyuyordu. İlk setin son bölümlerinde top öldürmekte zorlansak da kazanmasını bildik.

İkinci sete de iyi başlayan Milli takımımız taraftar desteğini de ardına aldı. İkinci setin gizli kahramanı şüphesiz libero Simgeydi öldü denilen topları çıkaran Simge mücadelesi ile salonu da coşturdu. Savunma direnci artınca Almanları saf dışı bırakmak zor olmadı çünkü iyi savunmada top öldürmekte zorlanan Almanlar çabuk oyundan düşüyordu bu da onların zaafıydı. Bu zaafı kullanan Sultanlar ikinci seti farklı kazandı.

Üçüncü set ise karşılıklı sayılarla başlasa da setin ortalarına doğru vites arttıran Milliler blokları iyi kurmaya başladı servisleri de iyileştiren takım ikinci set taktiğini kullanarak Almanya’yı oyundan düşürdü ve üçüncü seti de farklı kazandı.

Millilerimiz bugün 17.30da ki Rusya maçı ile birlikte Başkentte ki son karşılaşmasına çıkacak.94 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

“YÖNETİM İSTİFA” - 18/09/2019
“YÖNETİM İSTİFA”
LİDER KOLTUĞU DEVRETTİ - 04/09/2019
LİDER KOLTUĞU DEVRETTİ
LİDER SALLANDI AMA YIKILMADI - 29/08/2019
LİDER SALLANDI AMA YIKILMADI
HOŞGELDİN SÜPER TOTO SÜPER LİG - 22/08/2019
HOŞGELDİN SÜPER TOTO SÜPER LİG
SÜPER LİGDE NELER OLUYOR? - 02/08/2019
SÜPER LİGDE NELER OLUYOR?
YENİ SEZON YENİ UMUTLAR - 08/07/2019
YENİ SEZON YENİ UMUTLAR
KUZEYİN KORUYUCUSU NBA KRALI OLDU - 17/06/2019
KUZEYİN KORUYUCUSU NBA KRALI OLDU
MİLLİLERDEN TARİHİ ZAFER - 10/06/2019
MİLLİLERDEN TARİHİ ZAFER
AVRUPANIN EN BÜYÜĞÜ LİVERPOOL - 03/06/2019
AVRUPANIN EN BÜYÜĞÜ LİVERPOOL
 Devamı