İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül Çetak-ÜNİVERSİTELİ GÖZÜYLE
ncetak@gmail.com
ŞİMDİ MİLLİ MAÇ ZAMANI
29/05/2019

 

Başkentte oturmuş bir voleybol kültürü olduğunu hepimiz biliyoruz fakat voleybol severler beni bu maç özelinde hayal kırıklığına uğrattı.

Finale adımızı yazdırmak adına evimizde oynayacağımız maçlar bu denli önemliyken Japonya maçına olan ilgi oldukça düşüktü. Durumun ciddiyetinin mi farkında değiliz yoksa? Hafta içi olduğundan mıdır bilinmez salonun büyük kısmı boştu alışkın olmadığım bir durum olduğu için oldukça şaşırdım. Ankara’yı Ay Yıldıza boyayıp yolumuza namağlup devam etmek varken set dahi alamadan mağlup olduğumuz bir Japonya maçını geride bıraktık.

Belgrad şehrinde düzenlenen ilk haftaki maçlarda 3'te 3 yapan Sultanlar Japonya maçında ise seyircisini oldukça şaşırttı ve üzdü. Maça harika başlayan filenin sultanları Japonya’ya sayı fırsatı dahi vermezken, seyirci rahat bir galibiyet izlemenin hesabını yapmaya başlamıştı bile fakat hesaba katmadıkları bir şey vardı Japonlar akıllı insanlardı. Açılan farkı kendi lehlerine çevirmek isteyen Japonlar Millilerimizin rehavete kapılmasını fırsata çevirdi ve ilk seti kazandı.

İkinci set ise ilk setin tam tersiydi bu sefer maça kötü başlayan A milli takımımızdı. Buradan toparlamak kolay olmadı nitekim de ikinci seti de kaybettik fakat ikinci seti kaybetmekten çok dikkatimi çeken rakibimize hatalarımızla 10 direkt sayı vermemiz oldu. Yani ikinci seti biz kaybetmedik aslında kendi isteğimiz ile hediye ettik.

Her geçen sette durum daha da vahimleşti. Üçüncü set ise bizim adımıza tam bir hayal kırıklığıydı. Setten erken kopan milliler sadece ve sadece 15 sayı bulabildi. Maçta doğrudan servis sayısı alamadığımız gibi bir de yaptığımız hatalarla rakibimize sayılar hediye ettik.

Bu maçtan gerekli dersleri çıkarıp daha sonra hemen unutmalıyız. Yolumuz daha uzun ve oynanacak iki karşılaşma daha var. Başkent voleybol salonu dolu güzel seyirci de devreye girmeli artık bu oyun bu takım seyirci ile güzel.92 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

“YÖNETİM İSTİFA” - 18/09/2019
“YÖNETİM İSTİFA”
LİDER KOLTUĞU DEVRETTİ - 04/09/2019
LİDER KOLTUĞU DEVRETTİ
LİDER SALLANDI AMA YIKILMADI - 29/08/2019
LİDER SALLANDI AMA YIKILMADI
HOŞGELDİN SÜPER TOTO SÜPER LİG - 22/08/2019
HOŞGELDİN SÜPER TOTO SÜPER LİG
SÜPER LİGDE NELER OLUYOR? - 02/08/2019
SÜPER LİGDE NELER OLUYOR?
YENİ SEZON YENİ UMUTLAR - 08/07/2019
YENİ SEZON YENİ UMUTLAR
KUZEYİN KORUYUCUSU NBA KRALI OLDU - 17/06/2019
KUZEYİN KORUYUCUSU NBA KRALI OLDU
MİLLİLERDEN TARİHİ ZAFER - 10/06/2019
MİLLİLERDEN TARİHİ ZAFER
AVRUPANIN EN BÜYÜĞÜ LİVERPOOL - 03/06/2019
AVRUPANIN EN BÜYÜĞÜ LİVERPOOL
 Devamı