2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül ÇETAK
ncetak@gmail.com
ŞİMDİ MİLLİ MAÇ ZAMANI
29/05/2019

 

Başkentte oturmuş bir voleybol kültürü olduğunu hepimiz biliyoruz fakat voleybol severler beni bu maç özelinde hayal kırıklığına uğrattı.

Finale adımızı yazdırmak adına evimizde oynayacağımız maçlar bu denli önemliyken Japonya maçına olan ilgi oldukça düşüktü. Durumun ciddiyetinin mi farkında değiliz yoksa? Hafta içi olduğundan mıdır bilinmez salonun büyük kısmı boştu alışkın olmadığım bir durum olduğu için oldukça şaşırdım. Ankara’yı Ay Yıldıza boyayıp yolumuza namağlup devam etmek varken set dahi alamadan mağlup olduğumuz bir Japonya maçını geride bıraktık.

Belgrad şehrinde düzenlenen ilk haftaki maçlarda 3'te 3 yapan Sultanlar Japonya maçında ise seyircisini oldukça şaşırttı ve üzdü. Maça harika başlayan filenin sultanları Japonya’ya sayı fırsatı dahi vermezken, seyirci rahat bir galibiyet izlemenin hesabını yapmaya başlamıştı bile fakat hesaba katmadıkları bir şey vardı Japonlar akıllı insanlardı. Açılan farkı kendi lehlerine çevirmek isteyen Japonlar Millilerimizin rehavete kapılmasını fırsata çevirdi ve ilk seti kazandı.

İkinci set ise ilk setin tam tersiydi bu sefer maça kötü başlayan A milli takımımızdı. Buradan toparlamak kolay olmadı nitekim de ikinci seti de kaybettik fakat ikinci seti kaybetmekten çok dikkatimi çeken rakibimize hatalarımızla 10 direkt sayı vermemiz oldu. Yani ikinci seti biz kaybetmedik aslında kendi isteğimiz ile hediye ettik.

Her geçen sette durum daha da vahimleşti. Üçüncü set ise bizim adımıza tam bir hayal kırıklığıydı. Setten erken kopan milliler sadece ve sadece 15 sayı bulabildi. Maçta doğrudan servis sayısı alamadığımız gibi bir de yaptığımız hatalarla rakibimize sayılar hediye ettik.

Bu maçtan gerekli dersleri çıkarıp daha sonra hemen unutmalıyız. Yolumuz daha uzun ve oynanacak iki karşılaşma daha var. Başkent voleybol salonu dolu güzel seyirci de devreye girmeli artık bu oyun bu takım seyirci ile güzel.273 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Bir VARmış bir YOKmuş - 18/10/2020
Bir VARmış bir YOKmuş
SÜPER LİG YANIYOR - 22/09/2020
SÜPER LİG YANIYOR
YENİ BİR SAYFA - 31/08/2020
YENİ BİR SAYFA
BOTAŞ MİLLİ TAKIMI - 25/08/2020
BOTAŞ MİLLİ TAKIMI
YENİ ŞAMPİYONA SELAM DURUN - 27/07/2020
YENİ ŞAMPİYONA SELAM DURUN
Çarşamba Pazar'ında Futbol - 09/07/2020
Çarşamba Pazar'ında Futbol
Çarşamba Pazar'ında Futbol - 09/07/2020
Çarşamba Pazar'ında Futbol
SESSİZ VEDA - 26/06/2020
SESSİZ VEDA
İPTAL KARARLARI DOĞRU MU? - 29/05/2020
SADECE FUTBOL
 Devamı