2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül ÇETAK
ncetak@gmail.com
LİGİN EFESİ FENERBAHÇE
08/05/2019

 

Fenerbahçe-Arkas serisinin kazananı Fenerbahçe, Efeler liginde mutlu sona ulaştı. Üç maç kazanan takımın şampiyon olacağı final serisinde İzmir’e 2-0 gibi avantajlı bir skorla giden Sarı Lacivertliler burada oynadığı iki maçı da kaybetti ve seri 2-2'ye geldi. Şampiyonluk maçında hata yapmadan oynayan Fenerbahçe maçı 3-0 seriyi de 3-2 kazanarak 7 yıl aradan sonra Efeler Liginde şampiyon oldu. İzmir temsilcisi ise son 4 senede olduğu gibi bu sene de ikincilikle yetindi.

Sezona Jeopark Kula Belediyespor ile giren fakat Kula'da aradığını bulamayan Polonyalı antrenör Mariusz Sordyl’in yolu Basic ile yollarını ayıran Fenerbahçe ile kesişti. Takımın başına geçtiğinde Fenerbahçe 10.sıradaydı, playoff bile zordu. Sordyl, bir sanat yönetmeninin filminde karakterini dönüştürmesi misali, sezon başında umutsuz olan bu takımdan, sezonun sonunda iki kupalı bir şampiyon yarattı.

KUPALARA GİDEN YOL

Sordyl atıldığı bu yeni macerada öncelikle takıma inanç aşıladı, alınan seri galibiyetlerle de takımda güzel bir hava yakalandı. Fakat bir sorun vardı, aksayan smaçör pozisyonu. Bu sorunu çözmek isteyen Polonyalı antrenör Hidalgoyu takıma kazandırdı. İlk maçtan itibaren her maç üstüne koyan Kübalı smaçör kazanılan kupalarda başrolü oynadı.

Önce Türkiye kupası…
Güzel bir hava yakalayan Sordyl’in öğrencileri ilk ciddi sınavını Malatya'da düzenlenen Türkiye kupasında verdi. Üç gün içerisinde önce lig ikincisi Arkas’ı, ardından lig lideri Halkbank’ı yenen Sarı lacivertliler, finalde de ezeli rakibi Galatasaray’ı mağlup etmeyi başararak kupayı müzesine götürdü. Malatyalı voleybol severlerin ise kupa maçlarına ilgisi oldukça yoğundu, üç gün boyunca tempoyu hiç düşürmediler.

Sırada daha büyük bir hedef vardı; lig şampiyonluğu. Bu hiç kolay olmayacaktı. Seri üzerinden oynanan maçlarda her sonuca hazırlıklı olmalılardı. Ligi beşinci bitiren Fenerbahçe Play Off'ta  Ankara temsilcisi Maliye ile eşleşti. Seriyi 2-1 kazanan Sarı Lacivertlilerin, yarı finalde ki rakibi son Üç yılın şampiyonu, normal sezonun lideri şampiyonluğun mutlak favorisi Halkbank'tı. Lidere maç vermeden, seriyi 2-0 ile noktalayan Fenerbahçe 7 yıl aradan sonra finale adımını attı. Bu sefer ki rakip ise finallerin en tecrübeli ismi Arkastı. İzmire 2-0 ile giden sarı lacivertliler Arkas’ın geri dönüşüne engel olamadı ve seride durum 2-2 oldu. Son maçı deplasmanda oynayan Fenerbahçe, kazanmasını bildi ve sezonu Efeler ligi şampiyonu olarak bitirdi. Lig şampiyonluğunu bir de Türkiye kupası ile taçlandıran Sarı Lacivertliler sezonu iki kupa ile tamamladı.

Azmin, inancın ve çok çalışmanın zaferiydi bu şampiyonluk…298 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İPTAL KARARLARI DOĞRU MU? - 29/05/2020
SADECE FUTBOL
SOSYAL MESAFELİ FUTBOL - 06/05/2020
SOSYAL MESAFELİ FUTBOL
DÜNDEN BUGÜNE OBRADOVİC - 09/03/2020
DÜNDEN BUGÜNE OBRADOVİC
CANIMIZDAN CAN GİTTİ! - 02/03/2020
CANIMIZDAN CAN GİTTİ!
UÇUŞLAR İPTAL! - 24/02/2020
UÇUŞLAR İPTAL!
KALKIŞA GEÇİYORUZ! - 16/02/2020
KALKIŞA GEÇİYORUZ!
ELDE VAR SIFIR! - 09/02/2020
ELDE VAR SIFIR!
TARAFTARLAR İSTEDİ OLDU - 30/01/2020
TARAFTARLAR İSTEDİ OLDU
90+HÜZÜN - 23/12/2019
90+HÜZÜN
 Devamı