İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Nurgül Çetak-ÜNİVERSİTELİ GÖZÜYLE
LİGİN EFESİ FENERBAHÇE
08/05/2019

 

Fenerbahçe-Arkas serisinin kazananı Fenerbahçe, Efeler liginde mutlu sona ulaştı. Üç maç kazanan takımın şampiyon olacağı final serisinde İzmir’e 2-0 gibi avantajlı bir skorla giden Sarı Lacivertliler burada oynadığı iki maçı da kaybetti ve seri 2-2'ye geldi. Şampiyonluk maçında hata yapmadan oynayan Fenerbahçe maçı 3-0 seriyi de 3-2 kazanarak 7 yıl aradan sonra Efeler Liginde şampiyon oldu. İzmir temsilcisi ise son 4 senede olduğu gibi bu sene de ikincilikle yetindi.

Sezona Jeopark Kula Belediyespor ile giren fakat Kula'da aradığını bulamayan Polonyalı antrenör Mariusz Sordyl’in yolu Basic ile yollarını ayıran Fenerbahçe ile kesişti. Takımın başına geçtiğinde Fenerbahçe 10.sıradaydı, playoff bile zordu. Sordyl, bir sanat yönetmeninin filminde karakterini dönüştürmesi misali, sezon başında umutsuz olan bu takımdan, sezonun sonunda iki kupalı bir şampiyon yarattı.

KUPALARA GİDEN YOL

Sordyl atıldığı bu yeni macerada öncelikle takıma inanç aşıladı, alınan seri galibiyetlerle de takımda güzel bir hava yakalandı. Fakat bir sorun vardı, aksayan smaçör pozisyonu. Bu sorunu çözmek isteyen Polonyalı antrenör Hidalgoyu takıma kazandırdı. İlk maçtan itibaren her maç üstüne koyan Kübalı smaçör kazanılan kupalarda başrolü oynadı.

Önce Türkiye kupası…
Güzel bir hava yakalayan Sordyl’in öğrencileri ilk ciddi sınavını Malatya'da düzenlenen Türkiye kupasında verdi. Üç gün içerisinde önce lig ikincisi Arkas’ı, ardından lig lideri Halkbank’ı yenen Sarı lacivertliler, finalde de ezeli rakibi Galatasaray’ı mağlup etmeyi başararak kupayı müzesine götürdü. Malatyalı voleybol severlerin ise kupa maçlarına ilgisi oldukça yoğundu, üç gün boyunca tempoyu hiç düşürmediler.

Sırada daha büyük bir hedef vardı; lig şampiyonluğu. Bu hiç kolay olmayacaktı. Seri üzerinden oynanan maçlarda her sonuca hazırlıklı olmalılardı. Ligi beşinci bitiren Fenerbahçe Play Off'ta  Ankara temsilcisi Maliye ile eşleşti. Seriyi 2-1 kazanan Sarı Lacivertlilerin, yarı finalde ki rakibi son Üç yılın şampiyonu, normal sezonun lideri şampiyonluğun mutlak favorisi Halkbank'tı. Lidere maç vermeden, seriyi 2-0 ile noktalayan Fenerbahçe 7 yıl aradan sonra finale adımını attı. Bu sefer ki rakip ise finallerin en tecrübeli ismi Arkastı. İzmire 2-0 ile giden sarı lacivertliler Arkas’ın geri dönüşüne engel olamadı ve seride durum 2-2 oldu. Son maçı deplasmanda oynayan Fenerbahçe, kazanmasını bildi ve sezonu Efeler ligi şampiyonu olarak bitirdi. Lig şampiyonluğunu bir de Türkiye kupası ile taçlandıran Sarı Lacivertliler sezonu iki kupa ile tamamladı.

Azmin, inancın ve çok çalışmanın zaferiydi bu şampiyonluk…202 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YENİ SEZON YENİ UMUTLAR - 08/07/2019
YENİ SEZON YENİ UMUTLAR
KUZEYİN KORUYUCUSU NBA KRALI OLDU - 17/06/2019
KUZEYİN KORUYUCUSU NBA KRALI OLDU
MİLLİLERDEN TARİHİ ZAFER - 10/06/2019
MİLLİLERDEN TARİHİ ZAFER
AVRUPANIN EN BÜYÜĞÜ LİVERPOOL - 03/06/2019
AVRUPANIN EN BÜYÜĞÜ LİVERPOOL
Sultanlardan Almanya Zaferi - 30/05/2019
Sultanlardan Almanya Zaferi
ŞİMDİ MİLLİ MAÇ ZAMANI - 29/05/2019
BAŞKENTTE MİLLİ MAÇ ZAMANI
KADIKÖYDE 3 PUANLI VEDA - 28/05/2019
KADIKÖYDE 3 PUANLI VEDA
TARİHİ MAÇIN KAZANANI EFES... - 19/05/2019
TARİHİ MAÇIN KAZANANI EFES
BİR GARİP KUPA FİNALİ!.. - 16/05/2019
BİR GARİP KUPA FİNALİ!..
 Devamı