RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Tuba ULU

Tuba ULU
MERHABA (HAYALSİZ YAŞANIR MI?....)
28/08/2018

 

 

Ankara’ya geleli dört yılı geçti ve şimdiden danışanlarımla, arkadaşlarımla, takipçilerimle ve artık buradan buluşup yazılarımı paylaşacağım okurlarımla kocaman bir aile olduk bile…

Bilinçaltı kilo kontrolü seanslarımda son zamanlarda motivasyonsuzluk nedeniyle yeme bağımlığının artması oldukça sık rastladığım bir durum olmaya başladı ve ilk yazıma da buna istinaden biraz hayal biraz umut biraz ışık katarak başlamak istedim…

 

Zaman gerçekten hiçbir şeyi beklemiyor. Gün ışığı yeni yeni aydınlatırken yeryüzünü birkaç saatte olan biten ve doğanın uyanışı var oluşu veya yok oluşu başlıyordu tıpkı geceden sonraki sabah gibi. Her gün sunulmuş bir armağan hepimize  24 saatlik bir hediye, bir banka hesabı gibi  asla ertesi güne devretmeyen bir servet her gün. 

 

Bazen öle şeyler yaşıyoruz ki canımızı yakan yıpratan dibe vurduran …

Gidenler, kalanlar , bitişler  ve başlangıçlar. Acılara takılıp bin kez ölüyoruz, başından pes edip hayatını zindan edene, uzaktan bakıp yalnız yol almasını izliyoruz. Bin kez ölüyoruz aynı acıyla .Ölmeyin! Küllerinizden yeniden doğun tıpkı Zümrüdüanka gibi yana yana ateş çemberinde hamken pişin, yanın ve OLUN! Olun ve yol alın ..

 

   Koyulduğun yol hep düzlük olmaz bazen inersin, bazen çıkar, bazen düşersin, bazen kalkar, bazen ileri gittiğini sanarsın, bakarsın bir arpa boyu yol gitmemişsin. Unutma en iyi ok yayı en geriye çektiğinde atılır. Gücünü toplaman gerekir yayı en uzağa fırlatabilmek için, güç toplamak içinde dinlenmek gerekir içsel dünyana yolculuk yapmak ve bu yolculukta hep güçlü kalmak , asla pes etme! Yenmek için gücünü topla!

 

Hayalsiz yaşanır mı? 

Formda bir vücut için bile hayal şart!

Her şey bir hayaldi ilk önce lakin her şeyin bir zamanı var sabırda gereklidir bu yolda. Hayaller gerçekleşmediğinde istediğin zaman, isyan etme! Hayat saklar bunu bil ve inan sadece. 

 

“Hayallerinize sıkı sıkıya sarılın. Eğer hayalleriniz ölürse, hayat, kanadı kırık ve uçamayan bir kuşa benzer”

 

Hayalsiz yaşamaktan daha kötü bir şey varsa oda hayallerinizden vazgeçmektir. 

 

Denemekten yoruldun mu bir kez daha dene, bir kez daha, nerden biliyorsun bu kez olmayacağını? Bir kez daha gücünü topla en büyük silahınsa gülümseyişin olsun. 

( Gülümsemek seratonin salgılamanı sağlar yani mutluluk hormonu ve kilo vermene yardımcı olur!) Gülümsemek insanın fizyolojisini değiştirir bu olumlu fizyoloji ruh durumuna yansır. Bu hayat senin ve bir kez daha tekrarı yok! Olmadı tekrar baştan deme lüksün yok! O yüzden tüm hünerlerinle sahnede en güzel oyununu sergilemelisin tüm gücünle yaşamak istediğin  hayalin ve olmak istediğin sen için dağlardaki karlar kadar kararlılıkla devam etmelisin. Öle coşkuyla olmalı ki oyunun bittiğinde alkış kıyamet olmalı çınlamalı sahne seslerle . Elinden  gelenin en iyisini yaptın mı? Peki elinden gelenin ne iyisini yaparken bunu tüm coşkunla yaptın mı tıpkı boyunu aşan nehirler gibi coşkun? Cevabın “Evet”se  o zaman emin olmalısın ki hayatta seni coşkuyla kucaklayacak.

 

 Hayallerinizin peşinden kararlılıkla ,coşkuyla koşacağınız  sevgi dolu bir yaşam diliyorum.

 

 

 

Ayın OLUMLAMASI:

 

 

Hayallerim beni hedefime her gün daha fazla yaklaştıracak güçtedir.Paylaş | | Yorum Yaz
269 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

EGONUZU YENMEYİ BAŞARMAYI DENEYİN - 29/10/2018
EGONU YENMEYİ BAŞAR
SURETLER.... - 23/09/2018
SURETLER...
Umut dolu yarınlarım... - 10/01/2017
Her sene yeni yıla girerken yaptığımız, yapılacaklar listelerimiz vardır ya; kimi sene başlarız, bir, iki gün yapar bırakır, kimilerini başlayamadan bile rafa kaldırırız...
SEN BİZDEN KORK!.. - 02/01/2017
SEN BİZDEN KORK!..
MERHABALAR - 30/12/2016
Merhabalar