RÖPORTAJ


"ŞAMPİYONLAR LİGİ AYARINDA BİR TAKIMIZ"
Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
22° 23° 9°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Nezir Önal

Nezir Önal
nezir.onal@gmail.com
SPOR FEDERASYONLARI BİRLİĞİ
23/03/2018

Son günlerde spor camiasında dikkatimi çeken bir konu oldu…

Spor Federasyonları Başkanları, çeşitli etkinlikler düzenleyip bir araya geldikleri gibi toplu halde bazı bakanlıkların müsteşarlarını (En son İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin) ziyaret edip bilgi alışverişlerinde bulunuyorlar. Düzenlenen etkinliklere Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Cumhurbaşkanlığı Spor Başdanışmanı Hamza Yerlikaya ve birçok bürokratın da katıldıkları instagram ve facebook’ta paylaşılan fotoğraflarda görülüyor.

Bu federasyonların başını da Atletizm (Fatih Çintımar), Badminton (Murat Özmekik), Cimnastik (Suat Çelen), Halter (Tamer Taşpınar), Judo (Sezer Huysuz), Kano (Alper Cavit Kabakçı), Kick Boks (Salim Kayıcı), Tenis (Cengiz Durmuş), Tekvando (Metin Şahin) ve Voleybol (M. Akif Üstündağ) (Kasıtlı olarak alfabetik sıralama yaptım ki ne olur ne olmaz… Çünkü burası Spor Teşkilatı) çekiyor. Yalnız Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, bu aralar kendini geri çekmiş durumda nedense. (Nedeni bilenler biliyor ama yüksek sesle seslendirilmiyor)

Aslında bu davranış, çok olumlu ve güzel bir birlikteliğe doğru gidiyor gibi geldi bana… Öyle ya futbolda bırakın Süper Lig’i, 1, 2 ve 3. Lig kulüplerinin bile birlikleri var. Neden Spor Federasyonlarının birliği olmasın? Üstelik bir araya gelen federasyonların büyük bir çoğunluğu da olimpik branşlar… Bu da önemli bir faktör. Çünkü, bu federasyonların sorunu, ülke sporunun sorunlarıyla eşdeğer..

Federasyonların sorunları olduğu zaman, bakan, müsteşar veya genel müdürle görüşmelerin teke tek yapılması yerine, oluşturulacak birlik yöneticileriyle birlikte hareket edilmesi, daha doğru, hatta daha etkili olur. Atalarımız boşuna dememişler, “Birlikten kuvvet doğar” diye…

Ayrıca seçilen her federasyon başkanı, bu birliğin doğal üyesi olur… Aralarından seçecekleri başkan ve icra kurulu, her türlü görüşmeyi birlik adına yapar ve sorunları çözmeye çalışır.Paylaş | | Yorum Yaz
207 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

JUDO'NUN AYAK SESLERİ... - 15/08/2017
ÇOCUK ATLETİZMİ YÜKSEKTEN UÇACAK... - 07/03/2017
GENÇLERBİRLİĞİ SAHİPSİZ KALMASIN!.. - 22/01/2017
FEDERASYONLARIMIZ-2 - 22/12/2016
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın