RÖPORTAJ


"AMACIMIZ DÜŞÜNEN ANALİZ EDEN ÜRETEN GENÇLİK"
Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
1° -3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

JUDO'NUN DEVLERİ ANKARA'DA...

Ankara Spor Salonu'ndaki şampiyonada Türkiye'yi kadınlarda Galatasaray, erkeklerde ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor temsil edecek.

Rusya'nın eski Ankara Büyükelçisi AndreyKarlov Gennadyevichanısına yarın başlayacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonası (kadın-erkek) takımlar müsabakaları öncesi Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Başkanvekili Cemalettin Kömürcü ve Galatasaray ile İstanbul BBSK yetkilileri ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

Müsabakaların yapılacağı Ankara Spor Salonu’nda düenlenen basın toplantısında Federasyon Başkanı Huysuz, Rus büyükelçinin hayatını kaybetmesinin ardından iki ülke arasında sporun birleştirici gücünden faydalanmak için turnuvayı Karlov'un anısına düzenleme kararı verdiklerini söyledi.

Ardından Avrupa Judo Birliği’ninde (EJU) organizasyona  (katıldığını kaydeden Huysuz, “EJU'nun katılmasının ardından organizasyon bu boyuta geldi. Cumhurbaşkanımıza bilgi verildi, kendisi de Ankara'da organize edilmesini istedi. Cumhurbaşkanımız daha sonra turnuvaya Rusya Devlet Başkanı Putin'i davet etti. Putin teşekkürlerini iletti” diye konuştu.

Başkan Huysuz ayrıca, büyükelçi Karlov'un eşi Marina Karlova'nın da organizasyona katılacağını ve kendisine plaket verileceğini sözlerine ekledi.

Ankara Spor Salonu'ndaki şampiyonada Türkiye'yi kadınlarda Galatasaray, erkeklerde ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor temsil edecek.

Başkanvekilimiz Kömürcü ise organizasyon sayesinde iki ülke arasındaki ikili ilişkiler spor ağıyla daha da güçlenecektir ifadesini kullandı.

Kulüp temsilcileri, ülkemizde yapılacak olan bu organizasyonda başarılı olmayı ve kürsüde yer almayı hedeflediklerini belirttiler.

Şampiyonaya katılacak takımlar şunlar:

Kadınlar: Galatasaray (Türkiye), JCC Vienna Samurai (Avusturya), AJ Limoges (Fransa), JCP Comboult (Fransa), Kızılyıldız (Sırbistan), Yawara Neva (Rusya), Valencia CJ (İspanya), UJISK Slavija (Sırbistan)

Erkekler: İstanbul Büyükşehir Belediyespor (Türkiye), SGS Judo (Fransa), Fighter (Gürcistan), New Stream (Rusya), SC Portugal (Portekiz), JC Akademik (Karadağ), Kızılyıldız (Sırbistan), Yawara Neva (Rusya)​


Karlov büstüne çelenk konulacak

Ankara’da  Andrey Karlov Gennadyevich anısına düzenlenecek olan Avrupa Kulüpler Judo Şampiyonası (kadın-erkek) öncesi, Rusya’nın Ankara Büyükelçilik rezidansında 25 Kasım Cumartesi sabahı saat 10.00’da bir tören gerçekleştirilecek. Merhum Karlov’un büstüne çelenk koyma töreninde, Uluslararası Judo Federasyonu (IJF) Başkanı Marius Vizer, Avrupa Judo Birliği Başkanı (EJU) Sergey Soloveychik, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz ile müsabakalara katılan Türk ekiplerinin kulüp yetkilileri de hazır bulunacak.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
126 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın