RÖPORTAJ


"ŞAMPİYONLAR LİGİ AYARINDA BİR TAKIMIZ"
Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 29° 14°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

KANO'DA ŞAMPİYONLAR BELLİ

Bursa Büyükşehir Belediyespor Sponsorluğunda İznik Gölü’nde gerçekleştirilen Deniz Kanosu Türkiye Şampiyonası’nda kupalar sahiplerini buldu.

17 kulüp ve 104 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyona da 1.Şişecam Çayırova Spor Kulübü, 2.Bursa Arama Kurtarma Spor Kulübü, 3. Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü oldu.

İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen kupa törenine İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı.

İznik Belediyesi ev sahipliğinde, Kano Federasyonu’nun organizasyonu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen yarışlara 13 ilden 17 kulüp ve 104 sporcu katıldı.

Dereceye giren spor kulüpleri kupalarını İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Kano Federasyonu Başkanı Kano Alper Cavit Kabakçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın elinden aldı.

Federasyon Başkanı Kabakçı yaptığı konuşmada Bursa BB spor kulübüne, İznik Bld Bşk, kaymakam ve yerel yöneticilere teşekkür etti. 

Kabakçı,"3 Medeniyete başkentlik yapmış ve adeta bir açık hava müzesini andıran Şirin ilçemiz İznik’te Sezonun son faaliyetini gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduk. Bu sene Bolu Seben Gölünde, Kars Çıldır Gölünde, Van Gölünde yaptığımız Faaliyetler ile kanoyu Anadolu’daki gençlerle buluşturduk. 2018 yılında Tokat Almus barajında, İzmir Çeşme ve Bursa Gemlik’te kano Faaliyetleri gerçekleştirmek için gerekli görüşmeleri yaptık.  Kasım ayı itibariyle Olimpik Milli Takımımız sezona başlayacak. Önümüzdeki sezon Olimpik disiplinlerimizden Durgunsu Sprint branşında Akdeniz Oyunları yapılacak ve hedefimiz madalya olacak. Bizlerden desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Osman Aşkın Bak’a teşekkür ediyorum. " diye konuştu.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
254 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın