RÖPORTAJ


"ŞAMPİYONLAR LİGİ AYARINDA BİR TAKIMIZ"
Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
22° 23° 9°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

KANO'DA MADALYA YAĞMURU

9 Ülkenin katıldığı yarışlarda Türkiye 3 Altın 2 Gümüş 3 Bronz Madalya Aldı. K1 Erkekler Kategorisinde Türk Kano Tarihinin İlk Kürsünü Şampiyon Olarak 16 Yaşındaki Mustafa Arda ACAR ile 3.lük Kürsüsünü Ağabeyi Anıl ACAR doldurdu.

Türkiye Kano Federasyonu Akarsu Slalom Milli Takımı 08-09 Nisan 2017 Tarihlerinde Makedonya/Üsküp’te Bu Yıl 49.si Düzenlenen IKAS yarışlarında Makedonya, Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan, Ukrayna, Finlandiya, Macaristan ve Litvanya Katıldı.

9 Ülkenin katıldığı yarışlarda Türkiye 3 Altın 2 Gümüş 3 Bronz Madalya Aldı. K1 Erkekler Kategorisinde Türk Kano Tarihinin İlk Kürsünü Şampiyon Olarak 16 Yaşındaki Mustafa Arda ACAR ile 3.lük Kürsüsünü Ağabeyi Anıl ACAR doldurdu ACAR Kardeşlerin bu performansı olimpiyatlar için umut verdi.

IKAS Yarışlarına Mehmet BAŞKÖYLÜ İdareci,  Adnan RAMADAN,  O. Turan EMNİYET,  Uğur POLAT, İsmail DEMİRCİ Antrenör, Abdüssamed KARAKÖSEOĞLU Fizyoterapist, Anıl ACAR, M.Arda ACAR-, Emre ERTEK, Yusuf Emir ERTEK, İlhan DEMİRDAŞ, Okan ÇELİK, Eren MORGİL, Murat ÇİFTÇİ, Sedanur GEÇER, Gamze POLAT, Cennet AYHAN, Kader KORKMAZ, Dursun Can KARADUMAN, Tarık TUĞCU ve Hasan BERK TOPRAK Sporcu Olarak Katıldı.

Bu Yıl İlk Olarak 1.Gün IKAS Yarışma parkuru tasarımını Milli Takım Antrenörlerimiz Tarafında Yapıldı. Federasyon Başkanımız Sayın Alper Cavit KABAKÇI yaptığı açıklamada, Kano Akarsu branşında tarih yazdık. 49 yıldır aralıksız düzenlenen yarışlarda tüm kategorilerde madalya kürsüsünde milli sporcularımız vardı.  Milli Sporcularımızın bu üstün başarısından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Ülkemize bu madalyaları kazandıran Antrenör ve Sporcularımızı Can-ı gönülden tebrik ederim. " ifadelerini kullandı.



K1 Bayanlar kategorisinde,

 Sedanur GEÇER 1.

 Gamze POLAT 2.

 

 C1 Erkekler Kategorisinde,

Murat ÇİFTÇİ 3.

 

C1 Bayanlar Kategorisinde,

Kader Korkmaz 1.

 

C2 Erkekler Kategorisinde ise

 Eren MORGİL,  Murat ÇİFTÇİ ikilisi 2. Olarak Göz Doldurdu

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   838 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın