RÖPORTAJ


"ŞAMPİYONLAR LİGİ AYARINDA BİR TAKIMIZ"
Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
23° 28° 15°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Judo’da Antalya Grand Prix sona erdi...

Antalya’da 3 gündür devam eden Grand Prix müsabakaları dün 5 siklette yapılan madalya mücadeleleriyle sona erdi.

Kayra Sayit’ten Altın kapanış

Antalya’da 3 gündür  devam eden Grand Prix müsabakaları dün 5 siklette yapılan madalya mücadeleleriyle sona erdi. Son günde sporcumuz perdeyi 1 altın ve 1 bronz madalya kapadı. Böylece Antalya Grand Prix’i toplamda 1 altın 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

KAYRA SAYİT ALTIN MADALYA

Kadınlar +78 kiloda mücadele eden sporcumuz Kayra Sayit,turnuvaya altın nokta koydu. Sıralamadaki yeri nedeniyle ilk turu by geçen Kayra, 2.turda Hırvat İvana Maranic, çeyrek finalde Moğol Munkhtuya Battulga’yı ippon ile yendi. Finalde Bosna Hersekli Larissa Ceric karşısında oldukça rahat bir mücadeleden sonra waza-ari ile maçı 1-0 kazanarak Grand Prix’teki 3 altın madalyasını almayıbaşardı.

KÜBRA KARA, DEV LİTVANYALI’DAN BRONZ’U KAPTI

Aynı siklette Kübra Kara da 1.turda Kazak Guizan İssanova’yı  yendi ancak Moğol Munkhtuya Battulga’ya yenildi ve repesaja kaldı. Hırvat İvana Maranic’i geçen Kara, bronz mücadelesinde  Litvanyalı Santa Pakenyte’yi waza-ari ile 1-0 yenerek Grand Prix’te kazandığı ilk madalyayı boynuna taktı.

AKBULUT BRONZU KAÇIRDI

4 sporcu ile katılıp 3’ünün madalya için mücadele ettiği siklet olan +78’de Sebile Akbulut, 1.turda karşılaştığı Litvanyalı Sandra Jablonskyte’i 1-0 ile geçti, 2.turda ise yine Litvanyalı Santa Pakenyte’ye ippon ile mağlup oldu. Repesaja kalan Sebile Akbulut, Taypeli Pei Yu Sun’u ipponla geçerek Bronz madalya yapma hakkı kazandı. Moğol Munkhtuya Battulga ile yaptığı maçı 1-0 kaybeden Sebile Akbulut, madalyayı kaçırdı ve 5.oldu.

Bu sikletin en dikkat çeken yanı ise 4 sporcumuzun da Moğol Munkhtuya Battulga ile müsabaka yapması oldu Belkıs Zehra Kaya, Kübra Kara Sebile Akbulut’u yenme başarısını gösteren Moğol  sporcu, yarı finalde Kayra Sayit’e yenildi.

ADIYAMAN DA 5. OLDU

İlk 2 günde 2 gümüş (60 kg Bekir Özlü-73 kg Hasan Vanlıoğlu) ve 1 bronz  (60 kg Ahmet Şahin Kaya) madalya kazanan erkek sporcularımız ise 3.günde ise bir tek + 100 kiloda madalya maçı için mücadele etme hakkı kazandı. Bu siklette ilk turu by geçen Semih Adıyaman, 2.turda Taypeli Po Yen Lee’yi 2-1 yendi, çeyrek final maçında ise Kırgızlı Iurii Krakovetskii’ye yenildi. Repesajda Kazak Zhambyl Turgynaliyev’e diskalifiye ile üstünlük sağlayarak Sırp Zarko Culum ile bronz maçı yaptı. Rakibine üstünlük sağlayamayan Adıyaman diskalifiye olarak 5.likle yetindi.

78 kiodaki sporcumuz Çağrı Güzelsoy da sıralamada 7.liği elde etti.

35 Ülkenin katıldığı Grand Prix’de madalya sıralaması şöyle oluştu:

1. Rusya  4 altın 5  bronz, 2. Kazakistan  2 altın 2 gümüş 2 bronz, 3. Kosova  2 altın, 4. Türkiye 1 altın 2 gümüş 2 bronz, 5. Moğalistan 1 altın 5 bronz

Karşılaşmada alınan sonuçlar ise şöyle:

KADINLAR 

78 kg: 1. Anastasiya Dmitrieva (RUS), 2. Yarden Mayersohn (ISR), 3. Albina Amangeldiyeva (KAZ), 3. Zarina Raifova (KAZ)

+78 kg : 1.Kayra Sayit (TUR), 2. Larisa Ceric (BIH), 3. Kübra Kara (TUR), 3. Munkhtuya Battulga (MGL)

ERKEKLER

90 kg: 1. Altanbagana Gantulga (MGL), 2. Komronshokh Ustopiriyon (TJK), 3. Aleksandar Kukolj (SRB), 3. Magomed Magomedov (RUS)

100 kg : 1.Adlan Bisultanov (RUS), 2. Maxim Rakov (KAZ), 3. Elkhan Mammadov (AZE), 3. Niyaz İlyasov (RUS)

+100 kg: 1. Lucas Krpalek (CZE), 2. Iurii Krakovetskii (KGZ), 3. Musa Tumenov (RUS), 3. Zarko Culum (SRB)

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   105 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın