RÖPORTAJ


"ŞAMPİYONLAR LİGİ AYARINDA BİR TAKIMIZ"
Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 27° 13°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

YÜRÜYÜŞTE BÜYÜK BAŞARI...

Ay-yıldızlı Yürüyüş Milli Takımı, Yunanistan’ın Florina kentindeki 16. Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nda yedi madalya kazandı.

Balkan Yürüyüş Şampiyonası üst üste ikinci yıl Yunanistan’ın Florina kentinde yapıldı. Türkiye, üçü altın toplam yedi madalya aldığı şampiyonada kılpayı takım şampiyonluğunu kaçırdı. Yarışmalarda bir de Türkiye rekoru çıktı.

Ay-yıldızlı Yürüyüş Milli Takımı, Yunanistan’ın Florina kentindeki 16. Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nda yedi madalya kazandı. Milli yürüyüşçülerden Umut Temel 10 kilometre yıldız erkeklerde, Abdülselam İmuk 10 kilometre genç erkeklerde, Kader Dost ise 5 kilometre yıldız kızlarda birinci oldu ve altın madalyayaya uzandı.

Türkiye takımında ayrıca Salih Korkmaz büyük erkekler 20 kilometrede ikinci olurken, İnci Çiçek 5 kilometre yıldız kızlarda, Selman İlhan da 10 kilometre yıldız erkeklerde gümüş madalya elde etti. Milli takımın bir diğer madalyası da 10 kilometre genç kadınlarda Meral Kurt’tan geldi.

JALE’DEN TÜRKİYE REKORU Büyük kadınlar 20 kilometre yarışında Jale Başak, 1:44:04 ile en iyi derecesini bir buçuk dakika geliştirdi. 20 yaşındaki Jale, geçen ay ele geçirdiği 10 kilometre U23 rekorundan sonra 20 kilometrede de Türkiye U23 rekoruna adını yazdırdı.

Altı disiplinde yapılan şampiyonada 3 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya elde eden Türkiye, Yunanistan ile birlikte madalya sıralamasında zirveyi paylaştı. Ancak takım puan sıralamasında ev sahibi takımın arkasında kalarak ikinciliği aldı.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   128 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın