İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

ÖRNEK FEDERASYON OLACAĞIZ

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini belirtti.


TAMER TAŞPINAR,"ÖRNEK FEDERASYON OLACAĞIZ"


Türkiye Halter Federasyonu Antrenör ve Hakem Eğitim Semineri Antalya'da başladı. 100 hakem ve 140 antrenör olmak üzere toplam 240 katılımcı ile başlayan seminerin açılış konuşmasını yapan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, örnek federasyon olma yolunda adım adım hedeflerine ilerlediklerini söyledi. Son yapılan Genel Kuruldan sonra başanılı olmak için çalışmalara hemen başladıklarının altını çizen Tamer Taşpınar, " Bir dönemi geride bıraktık, artık konuşma değil çalışma zamanı. Türk halterinin mimarları antrenörlerdir. Biz genel kurul sonrası değişikliğe başladık. Kurullarımızı oluşturduk,her kurul bir mekanizma içerisinde çalışarak başarıyı yakalayacağız. Kurullarımızın tümü sağlıklı çalışmalıdır. Tüm camiamız birlikte çalışmalı, çenesi değil camianın kendisi çalışmalı. Başarıyı antrenörler, hakemler, kulüpler ile birlikte, madalyayı dopingsiz alacağımızı kabullenmek zorundalar. Özellikle Yıldızlar düzeyinde başarıyı yakalamamız gerekiyor. Çünkü yıldızlarla dopingsiz olimpiyatlara katılmak mümkün" diye konuştu.

"HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ"

Türk halterinin özlenen günlere yavaş yavaş döndüğünü dile getiren Tamer Taşpınar, yeni dönemde halter camiasının hep birlikte başarıyı yakalayacağını söyledi. Geride bıraktıkları dönemde ekip olarak başarılı olduklarına dikkat çeken Taşpınar," Biz görevde olduğumuz sürece herkese eşit mesafede durduk. Malzeme yardımlarını herkese yapmaya çalıştık. Biz birlikte olursak herkesle yürümeye hazırım" dedi.

"BAKANIMIZI MAHÇUP ETMEYELİM"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın WADA Yönetimine seçilmesinin önemine vurgu yapan Tamer Taşpınar,doping konusunda hassasiyetlerinin devam ettiğini belirtti. Antrenörlerden sporcularının esiri olmamasını isteyen Taşpınar sözlerini şöyle tamamladı:


"Doping konusundaki hassasiyetimiz devam ediyor. Dopingsiz madalya istiyoruz bunu devletimiz de istiyor. Lütfen bu konuda daha dikkatli olalım. Bakanımız WADA yenirimine seçildi. Kendisini tebrik ettik. Bu ülkemiz açısından son derece önemli bir görev. Şimdi bizlere daha büyük görevler düşmekte. Daha dikkatli olmalıyız ve bakanımızı mahçup etmemeliyiz. TOHUM projemiz eksiklerine rağmen çok iyi gidiyor. Genel Müdürlüğümüz bu konuda bizi en iyi olarak görmekte. Yeni dönemde İl Temsilciliği konusunu hayata geçirmek istiyoruz. İl temsilcisi o ilin federasyon başkanı olacak. Gücümüze güç katacağına inandığım il temsilciliğini aktif hale getireceğiz."


Seminere katılan Antalya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Doc.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ise Türk halterinin gelişiminden dolayı Tamer Taşpınar'a teşekkür etti. Halterin 81 ile yayılması konusunda kendilerinin de gayret içerisinde olduğunu söyleyen Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya'da ilçelere haltere yaymak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

248 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın