BOS OTOMOTİV ANKARA
ZAFER VİNÇ KONYA
BİOTEM SİGORTA
KÖSEOĞLU MOBİLYA
NEŞE TEKNİK MÜHENDİSLİK
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

17 yaşındaki Dilara Yücel, Ukrayna'da çıktığı 4'üncü profesyonel maçını da kazandı. Hedeflerine ulaşmak için çok çalıştığını belirten Dilara, hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Avusturya'da dünyaya gelen Dilara Yücel, 2 yıl önce fazla kilolarından kurtulmak için amatör olarak boksa başladı. Geçen yıl ailesiyle birlikte memleketi Eskişehir'e dönen Dilara, antrenör Celal Olucak ile çalışmalarını sürdürüp, kısa sürede lisanslı sporcu oldu. 13 Şubat'ta Ukrayna'da 69 kiloda çıktığı 4'üncü profesyonel maçını da kazanan Dilara, hedefinin önce Avrupa daha sonra da dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi. Yakaladığı başarıyı boksa ilk başladığı zamanlarda asla hayal edemediğini ifade eden Dilara Yücel, "Ukrayna'ya gittik, maçımızı aldık geldik. Maçı kazanacağımdan hiç şüphem yoktu. Çok çalıştık. Bu emeğimizin karşılığını en iyi şekilde aldığımızı düşünüyorum. Bundan sonra da daha iyi hazırlanıp, bayrağımızı dalgalandırmayı düşünüyorum. Boksa ilk başladığımda böyle olacağını hiç tahmin etmiyordum. Hedefim ilk önce Avrupa şampiyonluğu kemerini getirmek. İlk günden beri onu da alacağıma inanıyorum. Ülkeme Avrupa şampiyonluk kemerini inşallah getireceğim. Daha sonra da dünya şampiyonluğu kemerini getireceğim. Biz buna inandık, inanarak çalışıyoruz. Sonuna kadar da kendime güveniyorum." dedi. 

"Elimdeki Türk bayrağı bana güç verdi"

Maç için ringe çıktığında elinde tuttuğu Türk bayrağının kendisine güç verdiğini vurgulayan Dilara, "Maçın bitişindeki duygu inanılmaz güzeldi. İnsanın emeğinin karşılığını alması gerçekten çok güzel bir duygu. Türk bayrağını orada görünce tüyleri diken diken oluyor insanın. Psikolojik olarak maça çok hazırdım, o yüzden fazla heyecan yapmadım. Ringe elimde Türk bayrağı ile çıktığım için o bana ayrı bir güç verdi. Maçı kazandığımda o bayrağı kaldıracak olmam bana daha bir motivasyon oldu. Onun için savaştım, hep onu düşündüm. Başka bir ülkede Türk bayrağını kaldırıp, onu temsil etmek en büyük hayallerimden biriydi. Onu başardım, o yüzden çok mutluyum. Daha pek çok maçta Türk bayrağımı temsil etmek için savaşacağım." diye konuştu.

43 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın