BOS OTOMOTİV ANKARA
ZAFER VİNÇ KONYA
BİOTEM SİGORTA
KÖSEOĞLU MOBİLYA
NEŞE TEKNİK MÜHENDİSLİK
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

HADDİNİ BİL ALİ KOÇ!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un açıklamaları ile ilgili konuşan Mustafa Cengiz, Uçk kararlarını değerlendirdi. Cengiz Ali Koç’un açıklamaları için ise “hadsiz beyanatlar” dedi.


Cengiz’in değerlendirmeleri;

“Açıklamaları şimdi ilettiler bana, dinledim. Bir kulüp başkanı olarak böyle hadsiz ve sorumsuz bir beyanat ile ilk defa karşılaştım. Karar 5 Aralıkta alınmış fakat karar bize 7 Ocakta tebliğ edildi. Burada en önemli nokta; Ali Koç’un sanki bizi ayartan kulüp gibi sanki sürekli oyuncu ayartıyormuşuz gibi gerekli cezayı verin ey tahkim gözüm üzerinizde diyor. Biz Ayartan kulüp değiliz gelen 21 sayfalık yazıda açıkça Galatasaray ayartan kulüp değildir diyor. Neden? Hemen özetleyim. Çünkü Rizespor tek taraflı olarak federasyonda nasıl yapıyorsa gidip sözleşmesini bir yıl uzatıyor. Oysa Fifa kararlarından futbolcu köle değildir, rızasının alınması gerekli diyor. Bunun üzerine Futbolcu Federasyon’a gidip ben de tek taraflı fesih ediyorum diyor ve sonrasında bize geliyor.

“Galatasaray, Türkiye'de futbolun kıblesidir”

“Yerli ve yabancı tüm sporcular önce Galatasaray'a gelmek ister. Bu bir gerçek. Bunu kabul edeceksiniz. Bundan rahatsız olmayın, Türkiye’de bir kulübün böyle dünya çapında bir üne sahip olması Türkiye’yi de gururlandırmalı. Rakiplerimizi de. Biz onlarında yücelmesini isteriz. Futbolcu bizimle sözleşme imzaladıktan sonra Rizespor haksız fesih iddiası ile Federasyon’a gidiyor ve federasyon bunu aylarca inceliyor. Biz doğru dürüst bakmadık bile o kadar açık bir olay ki. Tabii hukuki desteğimizi verdik. Uçk 6 maç disiplin cezası vermiş böyle bir şey olamaz. Uçk’nın böyle bir yetkisi yok. Para cezası ise çok büyük bir rakam, hangi vicdan bunu kabul eder? Biz hakkımızı hukuki olarak arayacağız. Tahkime başvuracağız. Tahkim onarsa eğer adli yollara başvuracağız ve sonuna kadar gideceğiz.

“Fenerbahçe camiasına her zaman saygı duyarım”

“Sözlerim burada sadece Sayın Ali Koç’a sen sevgili Ali Koç haddini bileceksin! Yargıyı tahakküm altına alamazsın. Türkiye’nin en varlıklı insanı olabilirsin daha da Allah arttırsın, versin dua ederim. Sen yargıya mahkemeye tahkime hâkim olmazsın, onları yönlendiremezsin. Bunu yapamazsın. Bu konuda ne haddin ne de yetkin var. Lütfen bu tip söylemleri kullanmayalım. Kim haklıysa ben bunu tahkimin gerçekleştireceğine inanıyorum. Edemezse de Sayın Ali Koç Rizespor ile taraf olsun adli mahkemelere gelsin karşımızda dursun, bütün gücünü de kullansın. Haklı mı kazanır Haksız mı? Göreceğiz. Ben şunu söyleyeyim kendi gözündeki direği görmeden başkalarının gözünde çöp aramasın" dedi

126 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın