İNCİ STEAK
ZAFER VİNÇ KONYA
PİMSUN
KÖSEOĞLU MOBİLYA

 
Anket
Sizce TOKYO Olimpiyat Oyunları Düzenlenebilecek mi?
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

ULUSLARARASI MADALYA PERFORMANSIMIZ...

Türkiye'nin Olimpiyatlarda madalya kazandığı Spor branslarının, Uluslararası madalya performansı.

Türkiye'nin Olimpiyatlarda madalya kazandığı Spor branslarının, Uluslararası madalya performansı.

Yaz olimpiyat oyunlarında, Türkiye toplam 6 branşta 91 madalya kazanmıştır.

2021 Tokyo olimpiyatlarına 200 gün kala, oyunlarda madalya kazanan branslarımızın hem genel ülkeler sıralamasındaki pozisyonlarına, hemde Müslüman ülkeler arasındaki pozisyonlarına bir göz atalım.

1) Atletizm : Olimpiyatlarda 100 ülke madalya kazandı, En cok madalya kazanan ülkeler sıralamasında Türkiye 91 nci, Müslüman ülkeler sıralamasında ise, sudan'dan sonra 17 nci sirada yer almaktadır.

2) Boks: Olimpiyatlarda 79 ülke madalya kazandı, En cok madalya kazanan ülkeler sıralamasında Türkiye 46 nci, Müslüman ülkeler sıralamasında ise, Nijerya'dan sonra, 5 nci sirada yer almaktadır.

3) Gureş: Olimpiyatlarda 62 ülke madalya kazandı, En cok madalya kazanan ülkeler sıralamasında Türkiye 5 nci, Müslüman ülkeler sıralamasında ise 1 nci sirada yer almaktadır.

4) Halter: Olimpiyatlarda 64 ülke madalya kazandı, En cok madalya kazanan ülkeler sıralamasında Türkiye 8 nci, Müslüman ülkeler sıralamasında ise irandan sonra, 2 nci sirada yer almaktadır.

5) Judo: Olimpiyatlarda 54 ülke madalya kazandı, En cok madalya kazanan ülkeler sıralamasında Türkiye 31 nci, Müslüman ülkeler sıralamasında ise, Azerbeycandan sonra, 2 nci sırada yer almaktadır.

6) Taekwondo: Olimpiyatlarda 38 ülke madalya kazandı, En cok madalya kazanan ülkeler sıralamasında Türkiye 9 ncu, Müslüman ülkeler sıralamasında ise Iran'dan sonra, 2 nci sırada yer almaktadır.

Not: Turkiyenin Genel ülkeler ve Müslüman ulkeler sıralamasındaki konumu, Altın madalya sıralama esasına göre yapılmıştır.

148 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın