2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

IOC SANAL TOPLANIYOR

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ilk sanal oturumu yarın başlıyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ilk sanal oturumu yarın başlıyor.
IOC komitesi ilk sanal oturumununda yeni üyelerin ve başkan yardımcılarının seçilmesi, 2020 Tokyo ilerleme raporu, Dakar 2022 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunlarını 2026'ya erteleme kararı onaylanacak.

IOC'nin 136 ncı Oturumu yarın 12: 00-16: 00 CEST saatleri arasında "güvenli bir elektronik sistemde" yapılması planlandı.
IOC üyeliklerine, Filipinler'den Mikaela Jaworski, Etiyopya'dan Dagmawit Berhane, Belçika'dan Pierre-Olivier Beckers-Vieujant ve Arjantin'dan Gerardo Werthein, IOC İcra Kurulu iki boş üyelik pozisyonu için aday oldular.
Ayrıca, Sör Miang ve Avustralya olimpiyat komitesi baskanı Coates'in, 17 Temmuz Oturumunda görev süreleri sona erecek olan, Uğur Erdener ve Juan Antonio Samaranch'ın yerini almaları bekleniyor. 

IOC'nin sanal ortamda yaptığı ilk oturumda, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu, Sergey Bubka'da iki yıllık dört dönem görev yaptığı IOC yönetici pozisyonundan ayrılacak. Uluslararasi Atletizm federasyonu Baskanı Sebastian Coe'nun ise, IOC üyesi olması bekleniyor.
IOC, Bireysel üyelik içinde, Suudi Arabistan'ın ABD büyükelçisi Princess Reema Bandar Al-Saud, Hırvatistan'dan Kolinda Grabar-Kitarović, Küba Olimpiyat Komitesi (COC) Yönetim Kurulu üyesi Maria de la Caridad Colón Ruenes ve Moğol Ulusal Olimpiyat Komitesi Başkanı Battushig Batbold aday oldular.
Bu bireysel beş adayın üyelikleri IOC tarafından onaylanır ise, IOC üye sayısı 105'e çıkacaktır.
61 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın