2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

"SÖZLEŞMEM TEK TARAFLI FESHEDİLDİ"

Efsane kaptan olarak anılan Işıl Alben'in takımdan ayrılmasının ardından milli basketbolcu Tilbe Şenyürek ile de sözleşme yenilenmedi.

Hareketli günler geçiren Galatasaray Kadın Basketbol şubesi, kaptan Işıl Alben ile yolların ayrılmasının ardından milli oyuncu Tilbe Şenyürek ile de yollarını ayırdı. Galatasaray kanadından bir açıklama yapılmazken, kaptan Işıl Alben sosyal medya hesaplarından basketbol yöneticilerini topa tuttu. Işıl Alben'in kişisel hesabından yapılan açıklama şu şekilde;

""Çok değerli Galatasaray ailem; Bilmenizi isterim ki bu satırları böyle bir günde yazmak benim için çok zor. Ancak çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yapmam gerekiyor. Kulübüm 31 Ocak 2020 tarihinde yeni sezon sözleşmemi tek taraflı olarak feshetti. Şubat’ın ilk haftasında görüşmeye çağırıldım ve üzerime düşen fedakarlığı yapmaya hazır olduğumu söyledim. Yöneticilerimizin uygun gördüğü, feshedilen sözleşmemin yaklaşık %40’ına denk gelen indirimi yapıp yeni sözleşmeyi kabul ettim. Aradan 4.5 ay geçmesine rağmen şube profesyonellerinden tarafıma bir sözleşme gelmemesi benim için takımda istenmediğimin kanıtı oldu. Bu şartlar altında 12 senedir gururla taşıdığım 10 numaralı formamdan ‘şimdilik’ ayrılıyorum. Galatasaray’a ve sizlere olan sevgim ben nefes aldığım sürece devam edecek."

Işıl Alben'in "şimdilik" ifadesi ise gerekli şartlar oluştuğunda tekrar geri dönebileceğinin kanıtı niteliğinde. 

Ailem dediği Galatsaray'ı, kulüpten ziyade bir aile gibi gören Tilbe Şenyürek de kaptan Işıl gibi yöneticilerden herhangi bir geri dönüş alamadı ve sözleşmesi yenilenmedi. 

Bu iki oyuncunun geleceği ise şimdiden belirlenmiş durumda. Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek gelecek sezondan itibaren Başkent temsilcisi Botaş için ter dökecek. 

65 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın