2000 OTEL
ADRESGRUP 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

“OLİMPİK HAZIRLIK MERKEZLERİ TÜRK SPORUNUN GELECEĞİDİR”

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezleri’nin geliştirilmesini sağlamak amacıyla projeden faydalanan sporcularla birlikte bir anket çalışması gerçekleştirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin 22 ilinde 22 spor branşını kapsayan alanda olimpik sporcu yetiştirilmesine yönelik çalışmalar yürüten Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezleri (TOHM) Projesinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla projeden faydalanan sporcular nezdinde bir anket çalışması gerçekleştirdi.

TOHM Projesi ile TOHM Antrenör ve Destek Personeline yönelik değerlendirme yapan TOHM sporcuları; projenin olumlu ve aksayan yönlerine yönelik görüşlerini paylaşırken, projeyi Türk sporunu geleceğe taşıyacak çok önemli bir proje olduğunu belirttiler.

 “Sporculuk Yaşamları İleriye Taşınıyor”

TOHM Genel Değerlendirme Raporu’na göre; sporcuların TOHM Projesi hakkında oldukça yüksek oranda olumlu düşüncelere sahip oldukları kaydedildi. Sporcuların TOHM sporcusu olmayı ayrıcalıklı bir çerçevede değerlendirirken, TOHM’da aldıkları eğitim ile antrenman ve yarışma performanslarının arttığını, bu proje kapsamında kendileriyle ilgilenen bütün teknik ekipten de memnun olduklarını ifade ettiler. Sporcular, TOHM tarafından sunulan eğitim, spor kıyafetleri, araç gereç, beslenme gibi desteklerin TOHM’a katılmadan önceki şartlarına kıyasla sporculuk yaşamlarını ileriye taşıdığının da altını çizerek TOHM sporcularının daha fazla sosyal etkinlik programı talep ettikleri, bu tür etkinliklerin sporcuların antrenman ve yarışma performansına olumlu katkı yapacağını dile getirdiler.

 "Uzun Vadeli Hedefler Belirlemede Yardımcı"

Antrenörlerin rollerinin de masaya yatırıldığı raporda, sporcuların antrenörlerine ortalamanın üzerinde değer verdiği; sporcuların kendilerini güvende hissettikleri; planlı, detaylı, düzenli bir antrenman ve kondisyon programı dahilinde ve düzenli antrenman tesis ve ekipmanlarıyla çalıştırıldıkları saptandı. Raporda ayrıca antrenörlerin sporcuların hedeflerine yönelik ilerleyişlerini takip ettikleri, uzun vadeli hedefler belirlemelerinde yardımcı oldukları da ortaya çıktı.  

TOHM'u sporcular için daha verimli ve etkin kılmak adına çalışmalar yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı, TOHM Antrenör Değerlendirme Raporu sonrasında projenin aksayan yönlerine bir projeksiyon sunarak projenin daha da geliştirilmesini hedefliyor.

 “Olimpiyat Hazırlık Merkezlerinin Meyvelerini Alıyoruz”

Hazırlık merkezleri ve diğer yatırımların ardından performans noktasında çok güzel neticeler alındığını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise yaptığı değerlendirmede, "Olimpik Hazırlık Merkezlerinde yetişen sporcularımızın elde ettikleri başarılar bizleri çok mutlu ediyor. Daha güzel başarılara da imza atacağımıza inancım tam. Bunun işaretleri var. Olimpik hazırlık merkezleri 22 ilde faaliyet gösteriyor. Bu merkezlerimizdeki çalışmaların meyvelerini alıyoruz. Bir değil pek çok branşta güzel bir yolda yürüdüğümüzü görüyoruz. İnşallah Tokyo'da bu başarıları hep birlikte taçlandıracağız” ifadelerini kullandı. 

106 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın