2000 OTEL
ADRESGRUP



 
Site Menüsü
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

FİLEDE ALMANYA ZAFERİ

Milletler Ligi ikinci haftasında, ikinci gün maçları da geride kaldı. A Milli Kadın voleybol takımımız, grubunun ikinci maçında Almanya’yı 3-0 mağlup etti.

NURGÜL ÇETAK-ANKARA

Milletler Ligi ikinci haftasında, ikinci gün maçları da geride kaldı. A Milli Kadın voleybol takımımız, grubunun ikinci maçında Almanya’yı 3-0 mağlup etti. Günün diğer karşılaşmasında ise Japonya Rusya’yı 3-1 mağlup etti ve grupta 2’de 2 yaptı.

Giovanni Guidetti Almanya karşısında, Japonya maçının aksine ilk 6’sında değişikliklere gitti. Maça Hande, Meliha ve Ebrar ile değil, Meryem, Şeyma ve Fatma ile başladı. İtalyan çalıştırıcı maç boyunca ilk altısında ki istikrarı korudu.

Maça iyi başlayan milliler maçın hemen başında iki blok sayısı üretti ve seyirciyi de maçın içine soktu. Meryem’in iyi servisleri, Şeyma Ercan’ın etkili hücumları ile oyuna ağırlığını koyan Milliler ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Japonya maçında yaptığı hatayı yapmayan Sultanlar ciddiyeti hiç elden bırakmadı ve Almanları oyuna ortak etmedi. Milliler, Zehra ile ortadan bulduğu hücumlarla ikinci teknik molaya da 16-7 önde girdi. 20’li sayılara gelindiğinde ise top öldürmekte zorlanan Sultanlar, rakibini umutlandırsa da son bölüm de hata yapmadı ve seti 25-21 kazanmasını bildi.

İkinci sete Cansu’nun servisleri ile başlayan Milliler 4-0lık bir seri yakaladı, savunmada öldü denilen topları çıkaran Simge taraftarı ateşledi, rüzgarı da ardına alan Milli takım ilk teknik molaya 8-1 üstünlükle girdi. İkinci teknik molaya kadar olan dilimde sahnede yine Simge vardı, zor topları çıkaran libero seyircisinden de alkış aldı. Simgenin savunmasını Şeyma hücumları ile destekleyince Milliler ikinci teknik molaya da 7-16 önde girdi. Alman temsilcisi top öldüremeyince koç Felix pasör değişikliğine gitti. Bu değişiklikle mini bir seri yakalayan Almanya yine de maça ortak olamadı. Kübra ile etkili olan Milliler rakibini hata yapmaya zorladı ve istediğini de aldı Almanları bloklar ile oyundan düşüren Sultanlar seti 25-16 kazandı ve durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü set ise oyun daha dengeliydi. Meryem’in 3 sayılık serisine Kimberly’in etkili servisleri ile cevap veren Almanlar 6-6 da skoru eşitledi. Karşılıklı sayılarla devam eden oyunda ilk teknik molaya milliler önde girdi. Teknik moladan sonra blokları devreye sokan sultanlar bunu savunma ve hücumla da destekleyince 5 sayılık bir seri yakaladı. Alman smaçörlere geçit vermeyen milliler yaptığı savunma ile Almanya’yı oyundan erken düşürdü. Maçın kalan bölümünde farkı koruyan A Milli kadın voleybol takımımız seti 25-15 maçı ise 3-0 kazandı. Japonya karşısında doğrudan servis sayısı bulunmayan Milli takım Almanya karşısında ise 6 servis sayısı ile oynadı.

TÜRKİYE-ALMANYA: 3-0

SALON: TVF Başkent

HAKEMLER: Dobromir Dobrev (Bulgaristan), Shaaban Nasr (Mısır)

TÜRKİYE: Cansu, Fatma, Zehra, Meryem, Şeyma, Kübra, Simge (L) (Ezgi, Ebrar)

ALMANYA: Hanke, Poll, Gründing, Lippmann, Stigrot, Schölzel, Pogany (L) (Barber, Drewniok, Barber, Orthmann, Imoudu, Schwertmann)

SETLER: 25-21, 25-16, 25-15

SÜRE: 1 saat 16 dakika (25′, 28′, 23′)

Milliler son maçını Perşembe günü yine 17.30’da Rusya ile oynayacak.

280 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın