İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

ATLETİZMDE OLİMPİYAT KOTA BARAJLARI BELLİ OLDU

Tokyo'da düzenlenecek 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'nın atletizm dalındaki baraj yönergesi, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından yayımlandı.

Japonya'nın başkenti Tokyo'da 24 Temmuz-9 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak olan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için baraj geçme standartlar belirlendi.
 
Olimpik kota için atletlerin önündeki takvim ve sürecin detayları, IAAF'ın yetkili kurullarında görüşüldükten sonra karara bağlandı. Buna göre; maraton, 10,000 metre, yürüyüş, bayrak ve çoklu branşlar için 1 Ocak 2019'da başlayan kota alma periyodu, diğer tüm branşlar için ise 1 Mayıs 2019 tarihinde start alacak.
 
Süreç, maraton ve 50 kilometre yürüyüş için 29 Mayıs 2020, diğer branşlar için ise 29 Haziran tarihinde sonuçlanacak.
 
Yaklaşık bir 1.5 yıllık bu periyotta atletler, hem belirlenen baraj derecelerine göre, hem de bu yıl resmiyet kazanan IAAF Dünya Sıralaması'ndaki yerlerine göre Olimpiyatlar'a vize alacaklar.
 
1 Temmuz 2020 günü baraj geçen atletlerin isimlerini yayınlayacak olan IAAF, kalan kotaları, dünya sıralamasındaki pozisyonlara göre dağıtacak. Liste, 6 Temmuz 2020 tarihinde netleşecek.
 
68 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın