İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

MİLLİLER ZİRVE YAPTI

Uluslararası 37. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası'nda Türkiye, 3 altın, 6 gümüş ve 9 bronz madalya kazanarak takım sıralamasında birinci oldu.

Uluslararası 37. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası'nda Türkiye, 3 altın, 6 gümüş ve 9 bronz madalya kazanarak takım sıralamasında birinciliği elde etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Cebeci Spor Kompleksi'nde düzenlenen turnuvada üçüncü ve son gün müsabakalarını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da takip etti.

Turnuvanın son gününde 60, 67, 77, 87 ve 130 kilolarda madalyalar sahiplerini buldu. Türkiye, 1 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı.

77 kiloda Fatih Cengiz altın, 60 kiloda Kerem Kamal, 67 kiloda Hacı Karakuş, 87 kiloda Ali Cengiz gümüş, 60 kiloda Ahmet Uyar, 67 kiloda Mustafa Şahin, 77 kiloda Yunus Emre Başar ve Furkan Bayrak, 130 kiloda da Burak Çakırca bronz madalya aldı.

Milliler, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, İran, Azerbaycan, Finlandiya, Filistin, Moldova ve Belarus'tan 200'e yakın sporcunun katıldığı organizasyonda dün de 2 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya kazanmıştı. Ay-yıldızlılar böylece toplamda elde ettiği 3 altın, 6 gümüş ve 9 bronz madalyayla organizasyonu 205 puanla ilk sırada tamamladı.

Türkiye'nin ardından İran 149 puanla ikinci sırada yer alırken, 117 puan toplayan Gürcistan üçüncü oldu.

Türk Milli Takımı, birincilik madalyasını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun elinden aldı.

Organizasyon, Musa Aydın'ın Bakan Kasapoğlu'na verdiği plaketin ardından sona erdi.

14 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın