İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

ATLETİZMDE 2018 RAPORU

Milli atletler, 2018 yılında mücadele ettikleri Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonaları ile Akdeniz Oyunları ve Gençlik Olimpiyatları'nda 189 madalya kazandı.

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre milli sporcular, 2018'de 189 kez kürsüde yer alma başarısı gösterdi.

Hollanda'nın Tilburg kentinde 11 Aralık Salı günü katıldığı Avrupa Kros Şampiyonası ile 2018 yılı takvimini tamamlayan Türk atletizmi, başarılı bir sezonu geride bıraktı.

Milliler, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'teki Gençlik Olimpiyatları'ndan, Almanya'nın başkenti Berlin'deki Avrupa Atletizm Şampiyonası'na, İspanya'nın Tarragona kentindeki Akdeniz Oyunları'ndan İstanbul'daki Balkan 18 Yaş Altı Şampiyonası'na kadar 23 farklı şampiyonada madalya mücadelesi verdi.

Ay-yıldızlılar, bu organizasyonlarda 189 madalya elde ederek, en başarılı sezonlarından birini geride bıraktı. Milli atletler, şampiyonalarda 59 altın, 62 gümüş, 68 de bronz olmak üzere toplam 189 kez podyumda yer aldı. Geçen sene 27 yarışmada 205 madalya alan Türkiye, daha az şampiyonanın düzenlendiği 2018 yılında yine tüm zamanlardaki en yüksek madalya sayılarından birine ulaştı.

Milliler, Balkan şampiyonalarının çoğunda madalya sıralamasının birinci basamağını elde ederken, Avrupa Kros Şampiyonası'nda takım halinde üçüncü oldu. Berlin'de 5 madalya kazanan Türk atletler, Gençlik Olimpiyatları ve Dünya Yürüyüş Kupası'nda tarihte ilk kez Türkiye'ye madalya getirdi

44 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın