İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

JUDO TESİSLERİNE KAVUŞTU...

Judo Federasyonu yeni hizmet binası törenle açıldı.

Yapılan törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Japonya Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, spor teşkilatı çalışanları, antrenörler, sporcular ve çok sayıda davetli katıldı.

Federasyon hizmet binası, düzenlenen törenle açıldı. Gerçekleşen törene katılan ve açılışta bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Son 17 yıldır saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkemizi bir uçtan bir uca spor tesisleri ile donattık” dedi.

“Dünyanın en yeni ve en güzel spor tesislerinin ülkemizde olduğunu gururla ifade ediyorum” diyen Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu tesislerden bazıları judomuzla ilgili bazıları diğer branşlarla ilgili. Ama şunu ifade edeyim ki 60’a yakın branşta ülkemizin her noktasında çok güzel tesislerimiz var. Bu tesislerimiz siz değerli sporcularımızın her daim hizmetinde. Değerli halkımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın  tesisleri kullanmanızı istiyoruz. Çünkü bu tesislerimizin gece ve gündüz halkımızın hizmetinde olmasını istiyoruz. Eğer kullanmazsanız bu durum, ülkemizin kaynaklarının iyi kullanılmadığı anlamına gelir. O yüzden sizlerden bu tesisleri kullanmanızı istiyoruz. Yeni, pırıl pırıl bir tesis. Hem judo branşındaki sporcularımız için hem de spora ilgi duyan tüm halkımız için hayırlı uğurlu olsun diyorum. Judo önemli bir branş. Özellikle son yıllarda ciddi anlamda başarıların arttığı bir branş. Bu anlamda Judo Federasyon Başkanımız Sezer beye teşekkürlerimizi iletiyorum. Bu başarılarda önceki federasyon başkanımızın da katkıları oldu. Ona da teşekkürlerimi iletiyorum” değerlendirmesini yaptı.

Türkiye'nin ciddi anlamda sportif bir alt yapıya sahip olduğunu anlatan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “İnşallah bunu önümüzdeki yıllarda başarılarla süsleyecek bir motivasyona da sahip olduğumuzu, bu kararlılıkla ve azimle yürüdüğümüzü ifade etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız spora çok önem veren lider. Bu anlamda çok şanslıyız. Yeni hükümet sistemiyle işleri daha hızlı gerçekleştireceğiz. Malumunuz Bakan Yardımcımız Hamza Bey de dünya şampiyonu. Bu da judo için önemli bir kazanım. Çünkü, Judo ile güreşin kardeş branş olduğunu idrak ediyorum. Judo da kulüp sayısının yeterli olmadığını düşünüyorum. Kulüp sayısı arttıkça başarıda artacaktır. Kulüpleşme noktasında da bakanlık olarak inşallah teşviklerde bulanacağız. İnşallah bu destek ve teşviklerle hem judo da hem de diğer branşlarda gerek uluslararası anlamda sportif başarı gerekse de sporun tabana yayılması noktasında çok güzel yerlere geleceğimize inanıyorum.”

Bakan Kasapoğlu, Japonya'nın, Türkiye'nin kıymet verdiği dost bir ülke olduğuna dikkati çekerek, “Gerek büyükçemizin sıcak ve dostane yaklaşımı, hem judo, hem spor noktasındaki işbirliği hem de ülkemizin Japonya ile geliştireceği diğer konulardaki işbirliği noktasında çok ümit verici. Gelecek adına heyecanlıyız. Bu anlamda Judo Federasyonumuzun Kilis’te yaptığı çalışmayı gerçekten çok önemsiyoruz. Bu anlamda hem judo, hem olimpiyatlar öncesi hazırlıklar noktasındaki işbirliği nedeniyle Japon Büyükelçimize ve Japon halkına teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Tesisin başta judo camiası olmak üzere gençlere ve millete hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, açılışta “Biz böyle bir tesise sahip olduğumuz için gururluyuz. Böyle tesislerin açılması bizim sporcularımızı kendi kontrolümüzde yetiştirilmesini sağlar. Suriyeli gençlerin judoyla hayata kazandırılması projemiz ödül kazandı” diye konuştu. 

Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima da açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bu judo spor salonunun açılması konusunda gayret gösteren Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Bakanlığı, Türkiye Judo Federasyonu yetkililerine saygılar sunarım” dedi.

Türkiye ve Japonya'yı “İki millet, tek yürek” olarak niteleyen Miyajima, şöyle konuştu:

“Bu yeni judo spor salonunun yaş, cinsiyet, engelsiz veya engelli olmak gibi çeşitli farklılıkların ötesinde judo vasıtasıyla dostluk ve barışın sağlanacağı bir yer olmasını diliyorum. Japonya ve Türkiye coğrafi olarak birbirinden uzak olsa da kalpleri birdir.”

Japon Judo uzmanı eğitmen ve Uluslararası İlişkiler Komitesi Üyesi Kenji Mitsumoto, Bakan Kasapoğlu’na judonun kurucusu Jigoro Kano'nun çerçeveli bir fotoğrafını takdim etti.

Bakan Kasapoğlu da Japon Büyükelçiye bir fincan takımı seti hediye etti.

Başkanımız Huysuz açılışta, Bakan Kasapoğlu'na judogi hediye ederken, Suriyeli gençlerin judogileri de Bakan ve Büyükelçi tarafından verildi. Ardından tesisimizin kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
75 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın