İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

KONYA'DA HEYECAN BAŞLADI

150 KİLOMETRELİK KONYA-KONYA ETABINI QUICK STEP TAKIMI’NDAN RICHEZE MAXİMİLİANO ARİEL KAZANDI.

54’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u (Tour Of TURKEY) başladı. 150  kilometrelik Konya-Konya etabını Quıck Step takımından RICHEZE Maximilian Ariel 3 saat 29 dakika 14 saniye ile kazandı.. Saat 10.00’da Mevlana Meydanı’nda  Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanlığı Genel Müdürü Yusuf Karaloğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı’nın damalı bayrağı sallamasıyla 20 ülkeden, 138 bisikletçi yarışa başladı. Toplam uzunluğu 952.2 kilometre olan yarış 14 Ekim Pazar günü Sultanahmet Meydanı’ında sona erecek.

 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN MESAJI

Dünya’da adına düzenlenen tek yarış olan Tour Of Turkey’in  başlamasıyla ilgili olarak bir mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Spor insanlığın ortak dilidir. Spor turnuvaları da farklı renklerden, farklı inançlardan, farklı kültürlerden insanları biraraya getirerek dünya barışına büyük katkılar sunar” dedi. Erdoğan, “Bu yıl büyük mütefekkir ve mutasavvıf Hz.Mevlana’nın şehri Konya’dan başlayacak yarışa katılacak bütün sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

 

BAKAN KASAPOĞLU’NUN MESAJI

Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’da 54’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of TURKEY) başlamasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ülkemizin tanıtımına yıllarca büyük katkılar sağlayan ve dünya sporunun en prestijli spor organizasyonlarından olan Tur’umuz bu yılda büyük heyecanlara sahne olacak. Finişe doğru sporcular İstanbul’a yaklaşırken Osmangazi ve Avrasya Tüneli’nden geçecek. Böylece dünyanın sayılı projelerinden olan eserlerimizde bu değerli organizasyon vesilesiyle ekranları başındaki milyonlarca sporsever ile buluşacak. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım”

 

ETAP BİRİNCİSİ 4000 EURO KAZANACAK

Bisiklet Federasyonu, bu yılki Tur’un ödül yönetmeliğindeki şu şekilde açıkladı. Etap birincisi 4.000 Euro kazanacak. İkinci ile 20’inci gelen bisikletçiler ise 2000 ile 100 Euro arasında değişen para ödüllerine sahip olacak. Böyle etap başına 10 bin Euro ödül dağıtılmış olacak. Genel Ferdi Klasman birincisi ise 14. 000 Euro ile ödüllendirilecek.

 

MAYOLARIN DAĞILIMI

54’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun Genel Ferdi Klasman birincisi etap boyunca yerini koruduğu taktirde Spor Toto’nun sponsor olduğu Turkuaz Mayo’yu giyecek. Tur boyunca Turkey Home sponsorluğunda Türkiye Güzellikleri mayosu Beyaz, Turkısh Aırlınes sponsorluğunda Tırmanış mayosu Kırmızı, Salcano’nun sponsorluğunda sprinter mayosu ise yeşil olarak temsil edilecek.

 

YARIŞIN CEREYANI

Startla birlikte 5 sporcudan oluşan bir grup kaçış grubunu oluşturdu. Ana grupla fark 2 dakika 20 saniye kadar açıldı. Aralarında Türk Milli Takımı’dan Feritcan Şamlı’nın da bulunduğu grupta Euskadi Bosque’nin Country- Murcia’da takımından Txoperena  Matxıkote Benetton ve Barrenetxea Uriarte Ander, Sport Vlaanderan- Baloise takımı dan Van Roy Kenneth ile BBH- Burgos takımından Sessler Nicolaus iyi bir tempo yakaladı.  Uzun süre bu beşli devam etti. 

 

SPRINT PRİM KAPISI SONUÇLARI

35.2’inci kilometrede etabın ilk prim kapısı geçildi. Sprint primini Sport Vlaanderan- Baloise Takımı’dan Van Roy Kenneth kazandı. İkinciliği Türk Milli Takımı’dan Feritcan Şamlı, üçüncülüğüde Euskadi Basque Country -Murias Takımı’ndan Benetton elde etti. Beşli prim kapısını geçtikten sonra devam etti. Havanın aşırı sıcak olmasına rağmen bisikletçilerin temposu epey yüksekti. Grup bir saatlik yolu ortalama 46 kilometrelik bir hızla katetmiş oldu.  Ana grubun ise tempoyu artırmasıyla beşli grubun arasındaki zaman farkıda erimeye başladı. Yeni zaman 1 dakika 30 saniye olarak ölçüldü. 60’ıncı kilometreye yani tırmanış priminin gerçekleşeceği noktaya yaklaşılırken grup 1.400 metre irtifaya çıkmak için hazırlıklarını tamamladı.

 

TIRMANIŞ PRİMİ SONUÇLARI

Etabın tırmanış primi 60.4üncü kilometrede gerçekleşti. Prim kapısını ilk geçen sporcu Euskadi Basque Country-Murias Takımı’ndan Matxıkote Berat oldu. İkinciliği Türk Milli Takımı’dan Feritcan Şamlı, üçüncülüğünde Sport Vlaanderan-Baloise takımından Van Rooy Kenneth elde etti.

Bu arada tırmanıştan sonra iniş sırasında çıkan rüzgarda bisikletçileri olumsuz yönde etkilemedi. Tempo 43-44 kilometre olarak ölçüldü. İlk beş ile ana grup arasındaki zaman farkı 2 dakikanın arasında gitti geldi. Finişe 47 kilometre kala öndeki beşli ile ana grup ilk kez zaman farkını 1 dakikanın altına indirdi. Ancak kısa bir süre sonra yeniden 1 dakika 20 saniyeye çıktı. Ana grupta sürekli Bora Hansgrohe Takımı tempoyu ayarlayan ekip olarak dikkati çekti.

 

ETABIN SON TIRMANIŞ PRİMİ SONUÇLARI KIRMIZI MAYOYU ALANYA- ANTALYA ETABINDA MAKXIKOTE’NİN GİYMESİ KESİNLEŞTİ

108.2’inci kilometre geçilirken etabın son tırmanış primi sonuçlarıda belli oldu. Euskadi Basque Country-Murias takımından Matxıkote Berat kapıyı ilk geçen sporcu oldu. Onu Sport Vlaanderan- Baloise takımından Van Roy Kenneth ve Feritcan Şamlı takip etti. Böylece bir sonraki yarış olan Alanya-Antalya etabında Matxıkote’nın kırmızı mayoyu giymesi kesinleşti. Kapı geçildikten sonra Türk Milli Takımı’dan Muhammed Atalay’da büyük bir gayretle ön gruba yetişmeye çalıştı. Finişe 24 kilometre kala ana grupta iyice beşli gruba yanaşmaya başladı. Finişe 13 kilometre kala kaçış grubu, ana grupla birleşti.

 

TÜRKİYE GÜZELLİKLERİ MAYOSUNU ONUR BALKAN GİYECEK

Finişe 10 kilometre kala Turkey Home sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri Prim kapısını Türk Milli Takımı’ndan Onur Balkan ilk sırada geçti ve Alanya-Antalya etabında Beyaz Mayoyu giymeyi haketti.

 

FİNİŞTEN ÖNCE TALİHSİZ AN

Prim kapısı sonrası BBH -Burgos Takımı’ndan Rubio Hernandez Diego atak yaptı. 8 saniye kadar arayı açtı.  Ancak fazla gidemedi ve yakalandı. Ana gruptaki 138 sporcu yine toplu halde finişe doğru pedal çevirmeye başladı. Finişe 3 kilometr kala Tur’un favori bisikletçilerinden Quick Step Takımından Gavırıa Rendon düştü. Bu onun için büyük hayal kırıklığı demekti. Finişe metreler kala Richeze atak yaptı ve etabı birinci olarak tamamlayarak Turkuaz Mayo’yu ilk etap sonunda giymeye hak kazandı.

 

YARINKİ ETAP ALANYA-ANTALYA

54’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’una yarın koşulacak 154.1 kilometrelik Alanya- Antalya etabı ile devam edilecek.

51 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın