İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

AVRUPA'DA VE TÜRKİYE'DE SPOR

Spor Teşkilatında sporcu,antrenör ve yönetici olarak görev yapan Ahmet Ak, yazdığı kitaplarla da Türk sporuna yön vermeye devam ediyor.


Spor Teşkilatında sporcu,antrenör ve yönetici olarak görev yapan Ahmet Ak, yazdığı kitaplarla da Türk sporuna yön vermeye devam ediyor. Özellikle güreşçi kimliği ile dikkat çeken Ahmet Ak, "Türk Sporunda Sorunlar ve Çözüm önerileri" isimli kitabının ardından ikinci kitabını sevenlerine sundu. "Avrupa'da ve Türkiye'de SPOR" isimli kitabının ardından üçüncü kitabı için çalışmalara hız kesmeden başlayan Ahmet Ak çalışma hayatında yaşadıklarını "Kamuda Bir Ömür" başlığı altında okuyucularına sunacak. Sporun her alanında yer alan sevgili Ahmet Ak'a olimpikspor.com ailesi olarak çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz.

AHMET AK KİMDİR;

Ahmet Ak 1966 yılında Kahramanmaraşta dünyaya geldi. 10 yaşında güreşe başladı. Yıldızlar kategorisinde Balkan ve Avrupa Şampiyonu oldu. Gençler Kategorisinde Balkan şampiyonu ve Avrupa 3. oldu. Büyükler kategorisinde Akdeniz oyunları Avrupa ve Dünya kupasında şampiyon oldu.
1987 yılında Dünya 3., 1988 yılında Avrupa 2. ve 1988 Pekin Olimpiyatlarında 4. oldu. 25 yaşında Aktif Güreş hayatı sona erdikten sonra Güreş Milli takımlarında Yıldız,  Genç  ve  A Milli takımlarında Antrenörlük ve Teknik direktörlük yaptı . Aynı zamanda çeşitli devlet kurumlarında işcilik, memurluk  ve öğretmenlik yaptı. 2003 yılında Kahramanmaraş Gençlik ve spor İl Müdürü olarak atandı. 2007 yılında dönemin üst yöneticileri tarafından Ankara'ya GSGM'de Spor Kontrolörleri Kurul Başkanı olarak ataması yapıldı. Bu dönem aynı zamanda Güreş Federasyonu Baskan vekili olarak 3 dönem görev yaptı ve daha sonra SGM de Personel ve Eğitim Daire Başkanı olarak ataması  yapıldı.  Ayrıca  Spor  Teşkilatında Dış ilişkiler Daire Baskanlığı ikinci kez Spor Kontrolörleri  Kurul Başkanlığı görevinde vekaleten görev yaptı.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
393 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın