İNCİ STEAK
RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

KANO'DA YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLAR

Dünya Kupası yarışları 17-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Macaristan'ın Szeged kentinde yapıldı.

Kanoda Dünya Kupası yarışları 17-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Macaristan'ın Szeged kentinde gerçekleşti. 

60 ülkeden 671 sporcunun katıldığı yarışlarda ülkemizi kafile başkanı Serdar ZAGRALI, Antrenörler; Gabor KULCSAR, Dragan PLAVSIC ve Öztürk KURU, Sporcularımız; Hilal AVCI, Lasma LIEPA, Mustafa ÖZMEN, Fahri AYVAZ, Yavuz Selim BALCI, Serkan KAKKAÇ, Engin ERKAN, Tolga AKARSU ve Yaşar AKARSU temsil etti.

K1 Kadınlar 200 metre yarışlarında ülkemizi Lasma Liepa temsil etti. Sporcumuz eleme yarışlarını 4. Grupta yarışan 7 sporcudan 4. olarak tamamladı ve yarı finale kaldı. Yarı final yarışlarını da 6. olarak tamamlayan sporcumuz C Final de yarışmaya hak kazandı. C Final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen Liepa 9 sporcu arasından 4. olma başarısını gösterdi.

K1 Kadınlar 500 metre yarışlarında ise ülkemizi Hilal Avcı temsil etti. Eleme yarışlarında 4.grupta yer alan sporcumuz yarışı 8 sporcudan 5. olarak tamamladı ve Yarı finalde yarışma hakkını elde etti. Yarı final yarışlarını 7. olarak tamamlayan millimiz C Finale kalmayı başardı. C Final yarışlarında da iyi bir derece elde eden Avcı, yarışı 4. olarak tamamladı.

K2 Kadınlar 200 metre yarışlarında ülkemizi Lasma Liepa ve Hilal Avcı temsil ettiler. Eleme yarışlarını 4. Sırada bitiren ikili Yarı Finale katılmaya hak kazandılar. Yarı Finalde çok iyi bir performans sergileyen millilerimiz A Final de yarışma başarısını elde ettiler. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan A Final yarışlarını ekibimiz 8. olarak tamamladılar.

K1 Erkekler 1000 metre yarışlarında ülkemizi Yavuz Selim Balcı ve Yaşar Akarsu temsil ettiler. Eleme yarışlarında 1.grupta yer alan sporcumuz Yaşar Akarsu yarışı 9. tamamlayarak elendi. 4.grupta yer alan sporcumuz Yavuz Selim Balcı ise eleme yarışlarını 6. Olarak tamamlayarak Yarı Final yarışlarına katılma hakkını elde etti. Yarı Final yarışlarında beklenen performansı gösteremeyen sporcumuz elendi.

K1 Erkekler 500 metre yarışlarında ülkemizi Tolga Akarsu ve Engin Erkan temsil etti. Eleme yarışlarını kendi gruplarında 8. Olarak tamamlayan sporcularımız elendi.

K1 Erkekler 200 metre yarışlarında ülkemizi Engin Erkan temsil etti. Erkan eleme yarışlarında 7. sırada tamamlayarak üst turda yarışma şansını kaybetti.

 K2 Erkekler 500 metre yarışlarında ülkemizi Fahri Ayvaz - Serkan Kakkaç ve Yavuz Selim Balcı – Mustafa Özmen ikilileri temsil ettiler. Ayvaz- Kakkaç ikilisi eleme serisini 7. olarak tamamlayarak Yarı Finalde yarışma hakkı elde ettiler. Yarı Final yarışlarında 8. Sırayı alan millilerimiz B Final serisinde yarışma başarısını gösterdiler. Eleme serisini gruplarında 4. Olarak tamamlayan Balcı – Özmen ikilisi oldukça iyi bir performans sergilediler. Yarı Final yarışlarında da göz dolduran ikili 4. sırada yer aldılar ve B Finalde yarışma başarısı gösterdiler. Oldukça çekişmeli geçen B final yarışlarını ise 6. olarak tamamladılar.

 Yarışlar sonunda değerlendirmelerde bulanan Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı ,“Sezonun ilk yarışında sporcularımızın göstermiş olduğu performans bizleri mutlu etti. Aldığımız bu sonuçlar sonrasında Haziran ayında Avrupa Şampiyonası ve Akdeniz Oyunlarında madalya beklentilerimiz arttı. Federasyon olarak başarı için elimizden geleni yapıyoruz ve  yapmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

464 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın