RAN SİGOTA

ADRESGRUP
BEHZAT RESTAURANT
SALTURSALTURSaltur Turizm  Tur, Otel, Bilet,
Araç Kiralama,Vize ve Kongre ...


www.saltur.com.tr

Kongre · Sigorta · Reklamcılık · Blog Sayfası ·
1099. İnternette Güvenli Alışveriş
Saltur.com.tr sitemiz COMODO 


Site Menüsü
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

BEN YAPTIYSAM HERKES YAPAR

Kariyerinde iki Avrupa şampiyonluğu bulunan milli halterci Hurşit Atak, yeni başarılar hedefliyor. Hazırlıklarını Gaziantep'te sürdüren Hurşit Atak, "Ben Şırnak'tan olimpiyatlara gidebildiysem, herkes yapabilir." dedi.

Şırnak'ta beden eğitimi öğretmeninin yönlendirmesiyle tanıştığı halterde Avrupa şampiyonlukları yaşayan milli sporcu Hurşit Atak, yeni başarılara imza atmak istiyor.

Halterle 14 yaşında tanışan ve iki yıl sonra milli takıma seçilerek başarılar elde etmeye başlayan 26 yaşındaki Hurşit, ailesinin karşı çıkmasına rağmen gönül verdiği sporu bırakmadı.

Kariyerinde gençlerde dünya ikinciliği, 2 Avrupa şampiyonluğu ve 2012 Londra Olimpiyatları'nda beşincilik bulunan milli halterci, hazırlıklarına Gaziantep'te devam ediyor.

"Olimpiyatlara gitmek istiyorum"

Hurşit Atak, kariyerinin ilk döneminde ailesinin eğitime önem vermesini istediğini sonrasında ise kendisine destek olduğunu anlattı.

Kardeşlerinin kendisine özendiğini vurgulayan Hurşit, "Ailem haltere ilk başladığımda çok şaşırmıştı, önceliğimin okumak olduğunu söylemişlerdi. İki sene sonra milli takıma girip, madalya alınca inanmaya başladılar. Derece yapmam için dua ediyorlar. 15 kardeşiz, küçükler bana özeniyor." dedi.

Sporun insan yaşamında çok fazla avantajı olduğuna dikkati çeken milli halterci, şunları kaydetti:

"Liseyi bitirdiğinde milli takımda görev almış bir sporcu üniversiteye gidiyor. Yurt dışında madalyası olanlar beden eğitimi öğretmeni olabiliyor. Ekonomik boyutu da var. En güzel yanı ülkemizi temsil edip, milletimizi sevindirmenin gururunu yaşıyoruz. Genç kardeşlerime tavsiyem dışarıda gereksiz şeylerle uğraşmak yerine spor yapsınlar. Ben Şırnak'tan dünyaya açıldıysam, olimpiyatlara gidebildiysem herkes yapabilir. Uluslararası Halter Federasyonunun ülkemize verdiği bir yıllık men cezası bittikten sonra Akdeniz Oyunları'na gitmeyi planlıyoruz. Ardından Dünya Şampiyonası var. Olimpiyatlara gitmek istiyoruz."

Zeytin Dalı Harekatı'na da değinen milli sporcu, 2016 ve 2017'deki Avrupa şampiyonluklarını şehitlere adadığını, bundan sonra alacağı dereceleri de şehitlere adayacağını sözlerine ekledi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
117 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın